Він оцінює прогрес у впровадженні реформи фінансування системи охорони здоров'я в Україні в умовах війни та надає рекомендації щодо продовження реформи у майбутньому.
На презентації у Києві, зібралися представники державних органів охорони здоров'я, Кабінету Міністрів України, Національної служби здоров'я України (НСЗУ), обласних департаментів охорони здоров'я, керівників медичних закладів, пацієнтської спільноти, науковців та представників міжнародних організацій. Долучилася до заходу й директорка департаменту охорони здоров'я та реабілітації Ольга Задорожна.
Цей звіт є третім із серії спільних публікацій ВООЗ та Світового банку, в яких оцінюється прогрес у реформуванні фінансування медичної системи з моменту запуску реформ у 2017 році.
Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко подякував усім міжнародним партнерам за підтримку та зазначив:
“Попри війну ми продовжуємо шлях реформ: торік завершилось формування спроможної мережі медзакладів, що дозволяє більш раціонально використовувати наявні ресурси. Державний бюджет на 2025 рік передбачає помітне збільшення видатків на сферу охорони здоров’я. Регулярні звіти щодо оцінки прогресу у впровадженні реформи фінансування системи охорони здоровʼя в Україні від ВООЗ та Світового банку є своєрідним компасом, який дає змогу нам розуміти, чи у вірному напрямі ми рухаємось. Позитивні оцінки, які я почув сьогодні, мотивують продовжувати працювати ще активніше задля посилення стійкості медичної системи.”
В свою чергу Голова Національної служби здоров’я України Наталія Гусак додала, що звіт - це не просто цифри. Він демонструє, як українська система охорони здоров’я змінюється з викликами пов’язаними з COVID-19 та війною.
У спільному звіті досліджується вплив війни на систему охорони здоровʼя України та складні умови, в яких продовжують впроваджуватися реформи фінансування цієї системи. Крім того, наголошується, що попри непрості умови, реформи є ефективними. Зокрема, вони відіграли ключову роль у зміцненні стійкості системи охорони здоровʼя під час пандемії COVID-19 та війни. Однак, через численні виклики війни, витрати на охорону здоровʼя залишаються обмеженими.
Надалі реформи фінансування системи охорони здоровʼя мають зосереджуватися на підвищенні ефективності витрат, максимізації співвідношення ціни та якості, а також на забезпеченні рівного доступу, покращенні якості послуг тощо. Також дослідження надає рекомендації щодо політик та заходів, які допоможуть покращити ефективність системи охорони здоровʼя за ключовими цілями фінансування охорони здоровʼя.
Зокрема, йдеться про зміцнення первинної медичної допомоги та забезпечення прозорості й підзвітності інституцій.
Читати звіт: https://bit.ly/3Zh3a7z