World Health Organization Ukraine спільно з Європейською обсерваторією систем і політик охорони здоров'я представили попередні результати дослідження «Фінансування та організація реабілітаційних послуг: досвід європейських країн для посилення реабілітаційної допомоги в Україні» під час політичного діалогу в Києві.

До заходу долучились представники національного та регіонального рівня, кліничні експерти та міжнародні партнери для обговорення досвіду та найкращих практик окремих європейських країн, включаючи тематичні дослідження (case studies) з Хорватії, Великобртанії, Естонії, Італії, Литви, Польщі, Іспанії та Швейцарії.

Від Вінниччини долучилися директорка департаменту охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОВА Ольга Задорожна, керівниця Центру реабілітації, завідувач відділення №1 багатопрофільного реабілітаційного обласної клінічної психоневрологічної лікарні ім. Ющенка Олена Долинна та завідувачка клінічного центру медичної реабілітації та фізіотерапії обласної клінічної лікарні ім. Пирогова Юлія Гук.

Повномасштабна війна в рази збільшила потреби в реабілітації. Під час заходу обговорили як країни організовують, фінансують і надають реабілітаційні послуги.

Метою політичного діалогу стало обговорення того, як європейські країни організовують, фінансують і надають реабілітаційні послуги, щоб надати інформацію для формування політики в Україні. Діалог також має на меті стати джерелом інформації для ширших глобальних стратегій, забезпечивши стійку інтеграцію та належне фінансування реабілітаційних послуг у національній системі охорони здоров'я.

Реабілітація має бути інноваційною, ефективною та результативною.