Товариство з обмеженою відповідальністю «Вінницька птахофабрика» повідомляє про наміри отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря для ВП «Біогаз Ладижин» ТОВ «Вінницька птахофабрика».
Повне та скорочене найменування суб’єкта господарювання: Товариство з обмеженою відповідальністю «Вінницька птахофабрика» (ТОВ «Вінницька птахофабрика»).
Ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДРПОУ: 35878908;
Місцезнаходження суб’єкта господарювання, контактний номер телефону, адресу електронної пошти суб’єкта господарювання; юридична адреса: 24320 Вінницька область, м. Ладижин вул. Слобода, 141, тел. (04343) 6-76-54, ел. пошта:
Місцезнаходження об’єкта/промислового майданчика; Вінницька обл, Гайсинський р-н, с. Василівка, вул. Лісова, 50.
Мета отримання дозволу на викиди: отримання дозволу на викиди для новоствореного об’єкту.
Відомості про наявність висновку з оцінки впливу на довкілля, в якому визначено допустимість провадження планованої діяльності, яка згідно з вимогами Закону України “Про оцінку впливу на довкілля” підлягає оцінці впливу на довкілля: Підприємством було здійснено процедуру оцінки впливу на довкілля для планованої діяльності з «Будівництво внутрішньогосподарського комплексу ТОВ «Вінницька птахофабрика» з переробки органічної частини відходів сільськогосподарського виробництва та отриманням біогазу із біомаси рослинного та тваринного походження, розташованого на територіях Заозерненської сільської ради і Білоусівської сільської ради (за межами населених пунктів) Тульчинського району та Ладижинської міської ради (за межами населеного пункту) Вінницької області»» за результатами якої отримано позитивний висновок з ОВД №7-03/12-2018410521/1 від 19.10.2018 р., в якому визначено допустимість провадження планованої діяльності. Та процедуру оцінки впливу на довкілля для планованої діяльності із «Нове будівництво внутрішньогосподарського комплексу ТОВ «Вінницька птахофабрика» з виробництва біометану шляхом очищення біогазу, отриманого з біомаси рослинного та тваринного походження» за адресою: Вінницька область, Гайсинський район, с. Василівка» за результатами якої отримано позитивний висновок з ОВД №01-15-01/20234310536-1 від 28.08.2023 р., в якому визначено допустимість провадження планованої діяльності.
Загальний опис об’єкта (опис виробництв та технологічного устаткування): Джерелами утворення забруднюючих речовин на ВП «Біогаз Ладижин» ТОВ «Вінницька птахофабрика» є: майданчик тимчасового зберігання сировини, чотири резервуари змішування, два резервуари зберігання фільтрату, дванадцять ферментаторі біогазу, три резервуари накопичення рідких біодобрив (лагуни), факел спалювання надлишкового біогазу. Котельня що складається з двох твердопаливних котлів потужністю 2000кВт кожен, які працюють на пелеті лушпиння соняшника, накопичувально-витратний бункер для палива, два бункери накопичування золи пелет лушпиння соняшника, два дизельних генератори потужністю 120 кВт кожен, дезбар’єр для дезінфікування транспорту.
На дільниці біометану джерелами утворення є установка амінової очистки біогазу, , установка очистки СО2, газодувки, приміщення компресорної, два зливоналивних майданчики біометану. Котельня що складається з трьох твердопаливних котлів потужністю 5000кВт кожен, які працюють на пелеті лушпиння соняшника, завальна яма для пелет лушпиння соняшника та дизельний генератор потужністю 294 кВт..
Відомості щодо видів та обсягів викидів: від джерела в атмосферне повітря надходять такі забруднюючі речовини (т/рік): речовини у вигляді твердих суспендованих частинок (16,7277), оксиди азоту (у перерахунку на діоксид азоту [NO +N2O]) (41,092), азоту (1) оксид [N2O] (3,205941), аміак (1,276), сірки діоксид (45,06), сірководень (H2S) (2,19203), оксид вуглецю (54,283), вуглецю діоксид (37441,0508), неметанові леткі органічні сполуки (НМЛОС) (27,3580042007), формальдегід (0,0016), метан (1829,57966101).
Заходи щодо впровадження найкращих існуючих технологій виробництва, що виконані або/та які потребують виконання: Дане підприємство за ступенем впливу на забруднення атмосферного повітря належить до другої групи об’єктів, тому наявні виробництва та технологічне устаткування, не потребують впровадження найкращих доступних технологій та методів керування.
Перелік заходів щодо скорочення викидів, що виконані або/та які потребують виконання: Так як підприємство дотримується нормативів граничнодопустимих викидів для стаціонарних джерел та не перевищує граничнодопустимих концентрацій атмосферного повітря заходи щодо скорочення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря не розроблялись.
Дотримання виконання природоохоронних заходів щодо скорочення викидів: Так як підприємство дотримується нормативів граничнодопустимих викидів для стаціонарних джерел та не перевищує граничнодопустимих концентрацій атмосферного повітря природоохоронні заходи щодо скорочення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря не розроблялись.
Відповідність пропозицій щодо дозволених обсягів викидів законодавству: Для джерел викидів та забруднюючих речовин, які підлягають нормуванню, встановлюються нормативи викидів забруднюючих речовин відповідно до наказу Мінприроди №309 від 27.06.2006 «Про затвердження нормативів граничнодопустимих викидів забруднюючих речовин із стаціонарних джерел». Для джерел викидів для речовин, на які не встановлені нормативи граничнодопустимих викидів відповідно до цього Наказу, встановлюються величини масової витрати в г/с.
Пропозиції щодо дозволених обсягів викидів відповідають чинному законодавству.
Адресу обласної, Київської, Севастопольської міської держадміністрації, органу виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань охорони навколишнього природного середовища, до якої можуть надсилатися зауваження та пропозиції громадськості щодо дозволу на викиди: Вінницька обласна військова адміністрація, що знаходиться за адресою: 21050, Вінницька обл., м. Вінниця, вул. Соборна, 70, тел.: 0-800-216-433, ел. пошта:
Строки подання зауважень та пропозицій: Пропозиції та зауваження від громадських організацій та окремих громадян приймаються протягом 30 календарних днів з дати опублікування інформації в газеті.