Так, 21 квітня ц.р. члени організації "Конфедерація поляків Поділля - ХХІ століття" у Вінниці (голова товариства – Олена Гаврилюк) виїхали на весняне прибирання старого католицького цвинтаря у селі Мовчани Жмеринського району, яким опікуються протягом шести років. Окрім весняних робіт на цвинтарі, організація щорічно влітку проводить реконструкцію старовинних памʼятників, склепів тощо спільно з молодіжною організацією з Дольношльонського воєводства. В цьому році також заплановано проведення такої акції.

 28 квітня ц.р. члени громадської організації «Спілка поляків Вінниччини» (голова товариства – Алла Ратинська) провели роботи по упорядкувальнню на римо-католицькому цвинтарі у с. Пикові Калинівського району. Історію цього села, повʼязаного з іменем видатного подолянина Яна Потоцького, на протязі чотирьох років вивчає та відроджує товариство. Тут у 2015 році, за його ініціативі на сільському цвинтарі було встановлено памʼятний знак Яну Потоцькому та у 2017 році відкрито двомовну памʼятну дошку на будинку, де колись знаходилося помістя родини Потоцьких. Щорічно члені Спілки поляків доглядають за памʼятним знаком та проводять очисні роботи на старовинній частині сільського римо-католицького цвинтаря.

 Проект «Збережемо могилу прадіда» реалізовується при підтримці  управління у справах національностей та релігій облдержадміністрації, зокрема, «Програми підтримки діяльності національно-культурних товариств області та забезпечення міжконфесійної злагоди і духовно-морального розвитку Вінниччини на період 2016-2020 роки», що є важливим у сприянні розвитку активності національних громад щодо збереження спільної історії подільського краю.