Організатором конференції виступив Український католицький університет.

Вінниччину на заході представляли - начальник управління у справах національностей та релігій облдержадміністрації Ігор Салецький  та студенти Донецького національного університету імені Василя Стуса - Світлана Лотоцька, Ольга Олександренко та Катерина Бондар.

Мета конференції: розглянути актуальні проблеми людства в умовах зіштовхування цивілізаційних світоглядів і культурних різнорідностей. У цьому контексті особлива увага приділялася релігійним чинникам в процесі діалогу.

Конференція передбачала міждисциплінарне висвітлення супровідних тем, що здатні показати практичний вимір і шляхи пошуку порозуміння. Робота проводилася за тематичними напрямами в шести секціях: 

- Діалог в умовах пост-правди та інформаційних викликів

- Діалог та/як мистецтво: літературно-мистецькі візії

– Люди діалогу: постава, цінності, свідчення

– Міжрелігійний діалог: здобутки, втрати, перспективи

– Богословські аспекти та практичні засади пошуку порозуміння

Ігор Салецький презентував доповідь на тему: «Взаємодія органів державної влади з релігійними організаціями. Механізми забезпечення. Вінницький досвіт» в секції Міжрелігійний діалог: здобутки, втрати, перспективи.

Зокрема посадовець акцентував увагу на основних напрямках взаємодії між органами державної влади з релігійними організаціями, на які слід спрямувати зусилля  задля утвердження в суспільстві порозуміння, злагоди та єдності.

«Партнерські стосунки між обласною державною адміністрацією та релігійними організаціями і національними меншинами – ось ефективна модель сучасних взаємовідносин. Системна діяльність Ради церков та Рада національно-культурних товариств забезпечили збереження міжнаціонального та міжконфесійного миру на Вінниччині. А перехід системи державно-церковних та міжнаціональних взаємовідносин на новий рівень – рівень стратегічного партнерства дозволив залучити активність, потенціал та ресурс релігійних організацій у соціальному служінні суспільству» – наголосив Ігор Салецький.