Валерій Коровій привітав учасників Хресної ходи з нагоди 95-ї річниці Калинівського Чуда

Вже традиційно на початку липня духовенство та віряни хресною ходою йдуть до храму, що збудований на місці Калинівського хреста, аби поклонитися святині та звершити спільну молитву. Це став винятком і цей рік, об’єднавши довкола Калинівського Чуда православних вірян не лише з Вінниччини, а й Хмельницької та Чернівецької областей.

Саме тут, на місці Хрестовоздвиженського храму в Калинівці, близько століття тому стояв хрест з Розп’яттям. 7 липня далекого 1923 року повз нього проїжджали нетверезі солдати, один з яких вистрілив у хрест, поціливши у праве плече Спасителя. З місця, куди влучили кулі, потекла справжня кров, і з того часу до дива, названого Калинівським Чудом, почали приїздити паломники.

У радянські часи неодноразовими були спроби знищити святиню, але людську пам'ять жодні заборони стерти не могли. І на місці старого хреста був встановлений новий – копія простреленого у 1923 році.

З нагоди 95-ї річниці Калинівського Чуда прихожан та духовенство, які на чолі з митрополитом Вінницьким і Барським Симеоном здійснили Хресну ходу до святині, привітав голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій.

«Сьогодні особливий день: ми відзначаємо вже 95 років Чуда, яке проявилося тут, на Подільській землі, в Калинівці. Це має глибокий сакральний зміст, особливо в цей непростий час, який переживає наша держава Україна, - зазначив, звертаючись до вірян, Валерій Коровій. – Я маю внутрішнє переконання у тому, що ці великі випробування, які несе нині український народ, - це розплата за ті гріхи, що вчиняли попередні покоління, коли руйнували храми й відвертали людей від Бога. Сьогодні ми певною мірою пожинаємо ті плоди, і лише в молитві, в любові до ближнього, у прагненні творити добро можемо рухатися вперед. Ми повинні усвідомлювати власну причетність до майбутнього наших дітей, наших онуків і прагнути робити нашу країну кращою».       

Завершилася Хресна хода урочистою літургією, яку на святому місці, у Хрестовоздвиженському храмі, у співслужінні п’яти архієреїв звершив владика Симеон.