«100-річчя Незалежності Польщі – 80-річчя закінчення Великого Терору»

7 листопада 2018 року польська спільнота Вінниччини з квітами та запаленими лампадками поклали квіти до меморіальної дошки, присвяченої перебуванню Юзефа Пілсудського у Вінниці та на місцях поховання репресованих у 1937–1939 рр.

У Вінницькій обласній науковій бібліотеці ім. К.А.Тімірязєва відбулась наукова конференція  на тему: «100-річчя Незалежності Польщі– 80-річчя закінчення Великого Терору» присвячена 100-й річниці відновлення Незалежності Республіки Польща.

Організатором виступила громадська організація «Конфедерація поляків Поділля – ХХІ століття» спільно з управлінням у справах національностей та релігій облдержадміністрації, обласною універсальною науковою бібліотекою ім. К.А.Тімірязєва та Вінницьким обласним краєзнавчим музеєм.

Відкрила конференцію голова громадської організації «Конфедерація  поляків Поділля – ХХІ століття» Олена Гаврилюк.

З привітальними словами виступили Віце-консул Генерального консульства Республіки Польща ум.Вінниці Себастьян Делюра, начальник  управління у справах національностей та релігій Вінницької обласної державної адміністрації Ігор Салецький та голова громадської організації «Рада національних товариств Вінниччини» Мераб Нарсіа.

Цікавими виступами зі слухачами поділились професор, доктор історичних наук, завідуюча кафедри історії та культури України ВДПУ ім. М.Коцюбинського Ольга Коляструк, кандидат філологічних наук, науковий співробітник Інституту літератури ім. Т.Шевченка Національної Академії Наук України Вадим Василенко, директор Державного архіву Вінницької області Юрій Легун та аспірант Інституту історії України НАН України, співробітник ЛП «Центр історії Вінниці» Сергій Гула.

Учасники конференції мали можливість переглянути фільм «Лист до сина» та представлені історичні фотографії і книжкову виставку «Вінницька трагедія».