Єврейська спільнота м. Вінниці та області вшанувала 77-му річницю ІІ масового розстрілу євреїв нацистами у П’ятничанському лісі

16 квітня 2019 року біля пам’ятника «Пам’яті тисяч євреїв по звірячому закатованих фашистами» по вул. Максимовича єврейська спільнота вшанувала 77-річницю ІІ масового розстрілу євреїв нацистами в роки ІІ Світової війни.

Директор музею Голокосту на Вінниччині Леонід Трахтенберг, розповів присутнім історію розстрілу єврейського народу, що підтверджується архівними фондами та відео і фото матеріалами.

Головний рабин м. Вінниці Шауль Горовіц прочитав проповідь та молитву за невинно убитих євреїв фашистами у роки ІІ Світової війни, після чого було оголошено хвилину мовчання.

Заступник начальника управління у справах національностей та релігій Вінницької облдержадміністрації Алла Ратинська, голови єврейських національно-культурних товариств та єврейська спільнота області, за єврейською традицією, поклали квіти, каміння та запалили свічки до трьох пам’ятників розстріляних євреїв по вул. Максимовича і Толбухіна.

 Організаторами заходу виступили Вінницьке обласне відділення єврейського агентства «Сохнут-Україна» - голова Трахтенберг Р.П., обласний єврейський центр «Хесед-Емуна» - голова Боржемський В.А. та Вінницьке обласне товариство єврейської мови та культури - голова Цодікович О.А.