105-річниця трагедії вірменського народу

24 квітня 1915 року, під час Першої світової війни розпочалась масова депортація вірмен з міст Стамбул, Александретта та Адан. Протягом трьох років  загинуло понад півтора мільйона вірмен, інші втекли або були переселені до пустель Месопотамії, Лівану та Сирії. Більш, ніж мільйон вірменських біженців було розсіяно по всьому світу.

Щороку вірменська спільнота України, у тому числі й Вінницької області вшановує памʼять про цю трагічну сторінку своєї історії.

У вересні 2016 року біля Свято-Воскресенського храму у м. Вінниця міською вірменською громадою було встановлено та освячено пам’ятний знак «Хачкар». Це кам’яна стела з різьбленим зображенням хреста ручної роботи, який було витесано з каміння туф, привезеного із Вірменії. Цей знак –  символ памʼяті трагедії вірменського народу та місце проведення траурних зібрань та мітингів.

Цього року у звʼязку із заходами  щодо запобігання поширенню на території Вінницької області гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-19 традиційного поминального зібрання не відбулось, крім покладання живих квітів.