Цей злочин визнаний світом як акт геноциду.
Знову побачити рідну землю кримські татари змогли лише наприкінці 80-х років. Справжню волю на власній землі кримські татари отримали з проголошенням Незалежності України у 1991 році та нарешті могли жити без страху арештів і переслідувань.
Сьогодні російська окупація Криму знову повернула кримськотатарське населення в часи жорстоких утисків і репресій: кримських татар всіляко переслідують за етнічною ознакою та релігійною приналежністю, за політичні погляди та симпатії до України і українців. Російськими окупантами проголошено екстремістською організацією головний орган національної самоорганізації кримських татар - Меджліс. Російські загарбники жорстоко придушують будь-які спроби проведення громадських акцій на підтримку кримськотатарських ініціатив, забороняють навіть жалобні заходи в пам’ять жертв депортації. Таких же утисків зазнають й українці на Кримському півострові.
Щорічно 18 травня Україна вшановує День пам’яті жертв геноциду кримських татар та відзначає День боротьби за права кримськотатарського народу.
У цей скорботний день схиляємо голови на знак пам’яті про сотні тисяч кримських татар, безжально вигнаних, вбитих і знищених та віддаємо глибоку шану представникам кримськотатарського народу, які вистояли і не скорилися, знайшли у собі сили за ради відродження своєї багатовікової історії.
Віримо, що разом українці і кримські татари дадуть відсіч російському загарбнику і звільнять окуповані землі заради майбутнього процвітання України та вільного проживання усіх її мешканців!
Пам’ятаймо, Крим – це Україна!
З повагою
Голова обласної державної адміністрації Владислав Скальський