Громадська організація «Одеська обласна національно-культурна румунська асоціація «Бессарабія» з урахуванням того, що за ініціативи голови Союзу українців Румунії Миколи-Мирослава Петрецького було ухвалено Закон Румунії № 213/2018 про встановлення Дня української мови, звернулася до Президента України з ініціативою офіційно  встановити відзначення Дня румунської мови в Україні 31 серпня. 

Державна служба з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) пропонує громадським організаціям, що представляють румунську національну меншину (спільноту) в різних регіонах України, долучитися до обговорення  питання щодо офіційного встановлення Дня румунської мови в Україні та висловити свою позицію щодо запропонованої дати.  

Пропозиції від громадських об’єднань приймаються  до 06 лютого 2024 року включно в електронному вигляді на адресу  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Також заплановано проведення консультаційної онлайн-зустрічі 07 лютого 2024 року, зареєструватися на участь у онлайн-зустрічі можна до 12:00 05 лютого 2024 року за посиланням:

https://docs.google.com/forms/d/1GdllyFyjUl15v7cZwqQDGTQ5p_YHniH75N1154J0n5s/edit

Відповідальна особа за проведення консультацій ‒ Віктор Коврей, Відділ співпраці з етнічними спільнотами ДЕСС, тел. +380 50 999 3227

Результати консультацій з громадськістю будуть оприлюднені на офіційному сайті ДЕСС.

 

Фото та текст: офіційний сайт ДЕСС.