Ефективна деокупація та реінтеграція тимчасово окупованих територій вимагає ретельної підготовки вже сьогодні. Представництво Президента в АР Крим, у співпраці з Державною службою України з етнополітики та свободи совісті, ініціювало міжрелігійний діалог з експертами, аби обговорити майбутнє релігійних організацій Криму в контексті деокупації. Цей діалог є першим кроком до всеохоплюючої роботи, яка передбачає залучення представників церков, релігійних спільнот та експертів-релігієзнавців для розробки стратегії повернення Криму в український правовий простір. Захід відбувся на території Національного заповідника “Софія Київська”.
Голова Державної служби України з етнополітики та свободи совісті Віктор Єленський наголосив, що окупація Криму розпочалася з придушення релігійної свободи. Тому одним із ключових кроків відновлення стабільної ситуації на півострові буде відновлення релігійної свободи та повернення українського законодавства про свободу віросповідання.
Постійна Представниця Президента в АР Крим Таміла Ташева презентувала Стратегію економічного відновлення та Стратегію когнітивної деокупації Криму. Вона підкреслила важливу роль релігійних установ у відновленні та реінтеграції півострова, зокрема в контексті когнітивної деокупації, яка передбачає інтенсивну соціально-психологічну роботу з різними групами населення.
Учасники обговорили необхідність інтенсивної соціально-психологічної роботи з різними групами населення Криму. Церкви та релігійні організації можуть зіграти важливу роль у цьому процесі.
Було запропоновано створити постійний дорадчий орган для взаємодії з релігійною спільнотою та спільного розроблення проєктів для майбутнього Криму.
Фото та текст: офіційний сайт ДЕСС.