Державна служба України з етнополітики та свободи совісті взяла участь у роботі дискусійної панелі «Когнітивна деокупація: візії, виклики та перспективи», присвяченої обговоренню майбутнього захоплених українських територій після їхньої деокупації. Захід був організований Українською школою політичних студій, проєктом Лабораторії законодавчих ініціатив, спільно з Представництвом Президента України в Автономній Республіці Крим та у партнерстві з Центром прав людини ZMINA.

Основними темами обговорення стали стратегія когнітивної деокупації, взаємодія з місцевими громадами та лідерами думок щодо зміцнення національної ідентичності як корінних, так і національних меншин України. Також розглядався вплив інформаційної політики на процес деокупації та формування суспільної думки. Спікери детально обговорили роль національної пам’яті, історичних наративів, освіти та культури у когнітивній деокупації, а також можливості використання міжнародного досвіду для розробки ефективних стратегій.

Наріман Джелял, перший заступник Голови Меджліс кримськотатарського народу підкреслив необхідність проведення роботи з когнітивної деокупації не лише на майбутніх деокупованих територіях, а й вже зараз на підконтрольній Україні території. Він також акцентував на важливості підготовки кадрового резерву для роботи на деокупованих територіях.

Учасники дискусії дійшли висновку, що особлива увага має приділятися не лише фізичному поверненню територій, а й інтеграції людей, які роками жили під окупаційною владою, в загальноукраїнський контекст. Спільні цінності та переконання повинні стати основою для консолідації суспільства в процесі когнітивної деокупації.

Фото та текст: офіційний сайт ДЕСС.

РАТИНСЬКА Алла Петрівна

В.о. начальника управління у справах національностей та релігій

РАТИНСЬКА Алла Петрівна

Іконка геолокація

Адреса: вул. Хмельницьке шосе, 7, м. Вінниця, 21036

Іконка телефон

Приймальня: (0432) 66-12-70