Для підтримки розвитку малого аграрного підприємництва в області здійснюється реалізація Програми розвитку особистих селянських, фермерських господарств, кооперативного руху на селі та дорадництва на 2021-2025 роки, затверджена рішенням 5 сесії обласної Ради 8 скликання від 26 лютого 2021 року № 68.

В 2023 році на реалізацію заходів Програми обласною військовою адміністрацією було виділено 5,1 млн грн. З них:

- для надання пільгових кредитів особистим селянським, фермерським господарствам, сільськогосподарським обслуговуючим кооперативам та іншим суб’єктам господарювання – 4,4 млн грн;

- для часткового відшкодування витрат за закуплені фізичними особами установку індивідуального доїння або (та) холодильну установку для зберігання і охолодження молока – 600 тис. грн.

Фінансова підтримка надавалась сільгоспвиробникам області. Умови участі в реалізації заходів однакові для всіх потенційних учасників при дотриманні критеріїв, передбачених відповідним порядком використання коштів.

Всього в 2023 році пільгові кредити було надано 16 суб’єктам господарювання на загальну суму 4,4 млн грн, зокрема:

  • 9 сільськогосподарських товаровиробників отримали кредитування для придбання малогабаритної сільськогосподарської техніки;
  • 4 сільськогосподарських підприємства закупили обладнання та устаткування для зберігання та переробки сільськогосподарської продукції;
  • 2 підприємства на розвиток галузі тваринництва;
  • 1 сільгосппідприємство на придбання приміщення для зберігання сільськогосподарської продукції.

Також, 59 фізичних осіб, що утримають у власному домогосподарстві 3 і більше голів корів молочного напряму продуктивності, отримали часткове відшкодування витрат за закуплені установки індивідуального доїння на суму 407,6 тис. грн.

В 2024 році на  пільгове кредитування особистих селянських, фермерських господарств, сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів та інших суб’єктів господарювання обласною військовою адміністрацією з обласного бюджету виділено 3 млн грн.