Форум з питань розвитку молочного скотарства відбувся на базі ФГ «Велес Віта», що знаходиться на території Мурованокуриловецької громади . Цей захід був організований для представників аграрного бізнесу з виробництва та переробки молока Вінницької та інших областей.
Участь у форумі взяли представники Міністерства аграрної політики та продовольства України; керівництво та представники Вінницької обласної військової адміністрації та обласної Ради; начальники районних військових адміністрацій; представники Держпродспоживслужби та Вінницької митниці, громадських галузевих організацій та об’єднань.
Перед початком заходу всі присутні мали змогу продегустувати смачну і якісну продукцію молокопереробних підприємств а також крафтових виробників, що переробляють молочну сировину.
Учасники форуму ознайомились з технологічними процесами на молочно - товарній фермі та з будівництвом нової молочно-товарної ферми на 900 голів корів.
Голова ФГ «Велес Віта» Петро Струсевич поділився своїми думками з питань розширеного виробництва молока на своєму підприємстві.
На пленарній частині про стан та перспективи розвитку молочного скотарства на Вінниччині проінформував директор Департаменту агропромислового розвитку Вінницької ОВА Олег Сідоров. У своєму виступі він окреслив основні тенденції, що спостерігаються останні роки в галузі молочного скотарства на Вінниччині.
«На виробництво молока великою мірою впливає продуктивність основного стада. В той час коли поголів’я корів скорочено в цілому до показників 2005 року у 2,6 рази, виробництво молока в минулому році скоротилось порівняно з 2005 роком всього лише на 30 відсотків.
Виробництво молока в домогосподарствах населення за цей же період знизилось у 2 рази, у сільськогосподарських підприємствах воно навіть зросло на 65 відсотків», - підкреслив він
«Це стало наслідком того що підприємства стали застосовувати передові технології з виробництва молока, а починаючи з 2010 року все більше підприємств перейшли на голштинізацію поголів’я. Молочна продуктивність корів постійно зростає. Порівняно з 2005 роком надій на 1 корову у сільськогосподарських підприємствах зріс більше ніж у 2 рази. Є сільськогосподарські підприємства, в яких від однієї корови отримують на рік по 10 тисяч і більше кілограм молока.».
Під час зустрічі, також, обговорили питання стосовно законодавчих ініціатив підтримки розвитку тваринництва в Україні, зокрема молочного скотарства, забезпечення безпеки та якості молочної продукції, аналізу світового ринку молока, перспектив експорту та імпорту молочної продукції у Вінницькій області, наукових підходів формування кормової бази для утримання худоби в умовах зміни клімату. А також учасники заходу поділилися успішними кейсами ведення бізнесу.