17 грудня 2024 року за ініціативи Вінницької обласної адміністрації та Департаменту агропромислового розвитку відбулась нарада-семінар: «Проблеми та перспективи для виробників ремісничих (крафтових) продуктів».
У нараді взяли участь керівництво Вінницької обласної військової адміністрації, представники структурних підрозділів Вінницької обласної військової адміністрації, Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області, Головного управління ДПС у Вінницькій області, Вінницького обласного центру зайнятості, філії Вінницького обласного управління АТ «Державний ощадний банк України, виробники ремісничої (крафтової) продукції та представники торгових мереж.
Про роль крафтових підприємств у виробництві продуктів харчування, про перспективи їх розвитку та виклики з якими вони стикаються проінформував директор Департаменту агропромислового розвитку Олег Сідоров.
«Вінниччина – сприятливий регіон для ведення сільськогосподарського виробництва. В регіоні виробляється найбільше сільськогосподарської продукції серед інших областей.
Лідируючі позиції область утримує в виробництві і окремих видів продукції: м’яса та цукру. Входить у п’ятірку найбільших виробників, плодів та ягід, картоплі, овочів, зерна, насіння соняшнику та ріпаку, молока.
І хоча ці об’єми можливі лише за рахунок інноваційного великотоварного виробництва, в області ще великий відсоток сільськогосподарської продукції виробляється в домогосподарствах населення. Таке виробництво сільськогосподарської продукції в невеликих домашніх підприємствах спонукає до отримання додаткової вигоди та створення унікальних видів харчових продуктів.», - підкреслив він.
Також наголосив, що головними завданнями державного регулювання розвитку крафтового виробництва в Україні є: вдосконалення правової бази для збереження і розвитку крафтової підприємницької діяльності, створення сприятливих умов ведення крафтового бізнесу шляхом розробки організаційних, технологічних, фінансових, маркетингових заходів підтримки….
Під час заходу розглядалися питання про основні вимоги харчового законодавства до виробництва ремісничих (крафтових) продуктів, податкового законодавства, надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу,
а також були озвучені пропозиції від філії Вінницького обласного управління АТ «Ощадбанк» для виробників ремісничих (крафтових) продуктів.
Під час наради велася жвава дискусія щодо перспектив розвитку і популяризації ремісничого (крафтового) бізнесу на Вінниччині.
Виробники крафтових продуктів харчування представили свою продукцію під час презентації.