Уряд дозволив батькам і надалі отримувати одноразові виплати замість натуральної допомоги. Розмір одноразової виплати становить три прожиткових мінімуми для дітей віком до шести років, установленого законом на дату народження дитини. У 2025 році вартість компенсації - 7689 гривень
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 04.02.2025 №114, розробленої Мінсоцполітики, батьки можуть і надалі отримувати одноразові виплати замість натуральної допомоги.
Перші місяці після народження дитини - одні з найважчих для батьків. Це час, коли вони потребують найбільшої підтримки та допомоги. Державна програма «Пакунок малюка» спрямована саме на те, щоб полегшити цей адаптаційний період. І що важливо, у батьків є вибір: або взяти бейбі-бокс з усім необхідним для перших місяців життя дитини, або отримати грошову компенсацію.
Витратити кошти можливо в 12,5 тисячах закладів торгівлі, які внесені до реєстру учасників проєкту «Монетизація одноразової натуральної допомоги «Пакунок малюка». Перелік можна знайти /за посиланням/.
Раніше виплата коштів здійснювалася лише через спеціальні рахунки в ПриватБанку. Тепер батьки матимуть можливість обирати будь-який із уповноважених банків, які братимуть участь у програмі. Держава в особі уповноваженого органу протягом найближчих місяців буде налагоджувати взаємодію з іншими банками для подальшого укладення договорів щодо забезпечення виплат. Перелік цих установ регулярно оновлюватиме Державна служба України у справах дітей.
Також, для батьків та новонароджених доступна натуральна допомога «Пакунок малюка». Це понад 50 якісних дитячих речей.
У 2024 році Міністерство соціальної політики України після публічних консультацій з родинами оновило вміст цього боксу. Батьки поділилися ідеями, щоб вони змінили чи додали до бебі-боксу, відштовхуючись від свого досвіду появи новонародженого у родині.
В оновлений “Пакунок малюка” додали товари, які мають попит, наприклад, багаторазові вологостійкі пелюшки, теплі речі. Також збільшили розмір пледа-ковдри і зменшили кількість одягу найменшого розміру, з якого малята швидко виростають.
Крім того, до нового “Пакунку малюка” додана книжка “Від народження до року”, яку розробили і надрукували партнери міністерства - ЮНІСЕФ. Це практичний порадник для всіх батьків новонароджених, який містить найкраще зі світового досвіду і поради українських експертів та експерток.
Нагадуємо, що сім'ї мають право на отримання від держави безповоротної одноразової натуральної допомоги «Пакунок малюка» протягом 12 місяців після народження дитини. Грошова компенсація не виплачується в разі отримання бейбі-боксу.
Варто зазначити, що за час існування пілотного проєкту «Пакунок малюка» протягом 2020-2024 років майже 33 тисячі батьків новонароджених дітей на Вінниччині отримали грошову компенсацію на суму майже 200,0 млн гривень.