Створення медичної інфраструктури європейського рівня у Вінницькій області триває. Таке завдання поставив Президент України Володимир Зеленський у межах програми «Велике будівництво».

Четвертим модернізованим закладом охорони здоров’я на Вінниччині стала Бершадська окружна лікарня інтенсивного лікування. Протягом року тут отримують лікування майже 9 тисяч пацієнтів, з них понад 4,5 тисячі пацієнтів звертаються за невідкладними показами.

Відтепер, завдяки оновленому приймальному відділенню екстреної допомоги, ургентна і діагностична допомога в Бершадській ОЛІЛ надаватиметься значно швидше та якісніше.

«Вкрай важливо, щоб лікарні в громадах області розвивалися, оновлювалися та отримували сучасну апаратуру. Бершадь – це одне із найвіддаленіших містечок Вінниччини. До Вінниці майже 160 км. Відтак, було закуплено високоспеціалізоване діагностичне обладнання, щоб люди не витрачали час і зусилля на дорогу до обласного центру. Відділення модернізовано в рамках Програми Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво». Ми обіцяли – і ми це зробили», – наголосив Голова ОДА Сергій Борзов.

Лікарня обслуговує мешканців Бершадської,  Чечельницької, Теплицької, Джулинської і Тростянецької територіальних громад.

Для відкриття приймального відділення в рамках програми Президента України «Велике будівництва» на придбання (безкоштовну поставку) медичного обладнання та інвентарю загалом виділено 19,87 млн. грн, в тому числі, 17,57 млн грн з державного бюджету, 800 тис. грн — кошти  НСЗУ та 1,5 млн. грн з місцевого бюджету.

Як зауважила Народний депутат України Ірина Борзова, найголовніше, що в закладі створено належні умови для роботи лікарів та доступ до якісних медичних послуг для пацієнтів.

«Всі десять відділень, які будуть відкриті на Вінниччині – це ініціатива Президента України Володимира Зеленського. Вони  модернізовані в рамках програми «Велике будівництво». Я  хочу щиро подякувати усім причетним за якісно виконану роботу», – підкреслила Ірина Борзова.

Голова Гайсинської РДА Людмила Головашич називає початок роботи відділення екстреної медичної допомоги в м. Бершадь важливою подією, адже кваліфіковану медичну допомогу у сучасних комфортних умовах отримуватимуть мешканці цієї та кількох сусідніх громад: «Вперше за 30 років незалежності в наших лікарнях буде безкоштовне, цілодобове,  комплексне обстеження».

Головний лікар закладу Лілія Брикуля повідомила, що Бершадська окружна лікарня інтенсивного лікування має 190 цілодобових та 6 реанімаційних ліжок. До її складу входить діагностична  консультативна поліклініка потужністю до двохсот відвідувань за зміну. Працює 78 лікарів та 163 медичних сестри. В лікарні цілодобово чергують лікарі невідкладної медичної допомоги: хірург, педіатр, акушер гінеколог, анестезіолог та середні медичні працівники – рентгенлаборант і клінічний лаборант.

«Два роки тому ми навіть не мріяли про оновлене приймальне відділення і ту суперсучасну апаратуру, яка є сьогодні», – зазначила Лілія Брикуля.

За рахунок державного бюджету заклад отримав медичне обладнання на суму 17,57 млн. грн. Це – система рентгенівської комп’ютерної томографії всього тіла SUPRIA 32 вартістю 1197 тис. грн, система рентгенівська діагностична IMAX 7700F (комп’ютерна програма «RS-MAKHAON»), яка коштує 4 800 тис. грн, а також ультразвукова діагностична система SonoBook за 800 тис. грн.

До прикладу, комп'ютерний томограф SUPRIA створений і виробляється в Японії фірмою HITACHI. Модифікація з 32 рядами дозволяє реконструювати до 32 зрізів товщиною по 0,625 мм загальною протяжністю 20 мм по поздовжній осі. Має високу якість зображень і широкий спектр клінічних додатків в поєднанні з надійністю.

Лікар-рентгенолог Олена Погребняк називає такі переваги апарату SUPRIA:  «Це сучасна система рентгенівської комп'ютерної томографії для сканування голови, шиї та кінцівок, сканування тулуба. Він легкий у використанні для оператора, зручний для пацієнта і дозволяє отримати зображення високої якості при низьких дозах опромінення».

За рахунок  коштів  НСЗУ  в обсязі 800 тис. грн. закуплено медичне обладнання, зокрема, електрокардіограф Brighfieid Heaithcare E3, кисневі концентратори OLV, функціональні ліжка, ноші закритого типу для перевезення хворих, каталки. За кошти районного  бюджету  придбано медичне обладнання на суму 1,5 млн грн., зокрема, електрокардіограф з пристроєм прийому/передачі Юкард-100, рентгенівський діагностичний пересувний апарат OX-320P, апарат УЗД з набором датчиків (Система ультразвукова діагностична CTS 8800), електроенцефалограф, дефібрилятор з функцією синхронізації,  аналізатор газів крові, операційний стіл «Біомед», кисневі концентратори, гінекологічне крісло, операційні лампи, пульсоксиметр, функціональне ліжко, монітор пацієнта мультипараметровий Brighfieid Heaithcare Osen 800E.

У 2021 за кошти НСЗУ закуплена киснева бочка на суму 1,5 млн грн. Для проведення експертизи та виготовлення ПКД Бершадська міська рада виділила 150 тис. грн.

Проєкт із реконструкції КНП «Бершадська ОЛІЛ Бершадської міської ради» виконано згідно з рекомендаціями МОЗ України, викладених у брендбуці для відділень екстреної медичної допомоги.