Юридичний порадник для ВПО повністю перезавантажив свою роботу. Наразі за допомогою чат-бота переселенці можуть знайти інформацію про можливість евакуації, проїзд блокпостів, доступне житло, працюючі аптеки та магазини, особливості виїзду та перебування за кордоном, а також – про можливість відновлення особистих документів, виплату пенсії та багато іншого.

Завдячуючи програмі Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво», на Вінниччині модернізовано вже п’яте приймальне відділення опорної лікарні.

Створення медичної інфраструктури європейського рівня у Вінницькій області триває. Таке завдання поставив Президент України Володимир Зеленський у межах програми «Велике будівництво».

Це вже друге з десяти відділень, де завдяки реалізації на Вінниччині програми президента «Велике будівництво» вдалося зробити  сучасний ремонт та безкоштовно отримати від держави медичне обладнання на суму 17,6 млн грн.

Відділення Жмеринської міської лікарні - перше з 10 відділень, які незабаром будуть відкриті у всіх опорних лікарнях області в рамках програми Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво».

У Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва (ЄДЕССБ), що знаходиться на порталі Дія, можна отримати 11 послуг. Йдеться, зокрема, про отримання дозволу на виконання будівельних робіт, декларації про готовність до експлуатації об’єктів СС1 та видачу будівельного паспорта. Про це повідомив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

Для впровадження медичної реформи у сільській місцевості з державного бюджету виділено субвенцію за рахунок якої реалізуються проекти будівництва амбулаторій у сільській місцевості і здійснюється їх оснащення. Крім того, ці кошти передбачені для розвитку необхідної інфраструктури і забезпечення житлом та транспортом медичних працівників. Замовником будівництва амбулаторії визначено Департамент будівництва, містобудування та архітектури облдержадміністрації згідно розпорядження облдержадміністрації від 11 вересня 2018 року № 696 (правонаступник управління будівництва облдержадміністрації).

Для впровадження медичної реформи у сільській місцевості з державного бюджету виділено субвенцію за рахунок якої реалізуються проекти будівництва амбулаторій у сільській місцевості і здійснюється їх оснащення. Крім того, ці кошти передбачені для розвитку необхідної інфраструктури і забезпечення житлом та транспортом медичних працівників.

Сьогодні на території Вінницької області здійснюється реконструкція десяти приймальних відділень опорних закладів охорони здоров’я у госпітальних округах. Роботи з реконструкції розділено на дві черги. Обсяг коштів, необхідний для завершення робіт першої черги, становить 56,0 млн грн, другої – 39,4 млн грн.

Для впровадження медичної реформи у сільській місцевості з державного бюджету виділено субвенцію за рахунок якої реалізуються проекти будівництва амбулаторій у сільській місцевості і здійснюється їх оснащення. Крім того, ці кошти передбачені для розвитку необхідної інфраструктури і забезпечення житлом та транспортом медичних працівників. Новофастівська амбулаторія загальної практики сімейної медицини входить до складу Комунального підприємства “Погребищенський центр первинної медико-санітарної допомоги” Погребищенської районної ради” та знаходиться в селі Новофастів, на відстані 25 км від міста Погребище.

Підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості є одним з пріоритетних напрямків державної політики у сферах охорони здоров’я та регіонального розвитку. Жителі сіл Вінниччини мають бути забезпечені доступною та якісною первинною медичною допомогою. Адже вчасна профілактика захворювань, діагностика, безпосередньо допомога– основні завдання реформи первинної ланки медичної допомоги, ініційованої Урядом України.

Управлінням будівництва облдержадміністрації завершено роботи із будівництва ще двох амбулаторій загальної практики сімейної медицини у сільській місцевості – в с. Бабчинці Бабчинецької ОТГ Чернівецького району та с. Капустяни Тростянецького району.

На виконання пункту 1 розпорядження Голови облдержадміністрації від 06 березня 2020 року № 174 «Про припинення Департаменту будівництва, містобудування та архітектури Вінницької обласної державної адміністрації шляхом поділу на управління будівництва Вінницької обласної державної адміністрації та управління містобудування та архітектури Вінницької обласної державної адміністрації»