Начальниця ОВА Наталя Заболотна провела особистий прийом громадян у Козятинській громаді

Батьки військовослужбовця із села Сигнал звернулися щодо земельної ділянки, яку вони отримали кілька років тому. Значна частина цієї землі розташована в межах прибережно-захисної смуги струмка, тому фактично не може використовуватися за призначенням.

🔹Очільниця ОВА доручила районній військовій адміністрації та громаді спільно з геодезистами виїхати на ділянку та провести обстеження. 

Після отримання висновків буде визначено подальший алгоритм дій. Зокрема, родині роз'яснили, що одним із можливих варіантів є відмова від земельної ділянки з подальшим зверненням до органу місцевого самоврядування щодо надання іншої.

Мати трьох дітей звернулася по допомогу у питанні приватизації житла, яке не може належним чином оформити вже з 2022 року. Її син боронить нашу країну на фронті.

«За цей час сім’я неодноразово зверталася до ЦНАПу. Однак, як з’ясувалося, для завершення процедури необхідно дооформити низку документів та врегулювати майнові питання між членами сім’ї. Доручила районній адміністрації здійснити необхідний супровід та допомогти пройти всі етапи оформлення документів до остаточного вирішення питання», - зазначила посадовиця.

 Мама школярки із Флоріанівки звернулася щодо підвезення дитини до Козятинського ліцею №7. Для неї важливо, щоб її донька могла навчатися саме у цьому закладі освіти, однак наразі організованого підвезення учнів початкових класів за цим маршрутом немає.

Начальниця ОВА доручила громаді пропрацювати оновлення шкільного маршруту та можливість придбання малогабаритного автобуса за кошти державної субвенції та співфінансування.

Представниці громадської організації «Сонце в тобі» звернулися з питанням оренди приміщення колишньої аптеки у Самгородку. Для роботи з дітьми з інвалідністю та їхніми родинами організації необхідний більший простір для занять, зустрічей і спільних заходів.

«Ще під час прийому зв’язалася з головою Самгородоцької громади та доручила спільно з Козятинською громадою опрацювати використання цього приміщення для потреб організації. Також надали роз’яснення щодо включення організації до Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг. Це відкриє додаткові можливості для участі у експериментальних проєктах Мінсоцполітики, а також залучення фінансування з державного бюджету на надання соціальних послуг», - підкреслила Наталя Заболотна.

Також місцеві жителі підняли проблематику перевезення дітей до спеціалізованих закладів освіти з кількох населених пунктів.

«Маємо два можливі шляхи вирішення. Перший - запровадження послуги «Соціальне таксі» із залученням перевізника для регулярного підвезення дітей. Другий - придбання спеціалізованого автобуса, який забезпечуватиме цей маршрут на постійній основі», - зазначила посадовиця.

Наталя Заболотна доручила громаді детально опрацювати обидва варіанти, щоб якнайшвидше вирішити це питання, врахувавши потреби родин цих дітей та фінансові можливості громади.

Староста Пиковецького старостинського округу звернулася щодо необхідності збереження ФАПу у Пустосі.

Наразі сімейний лікар продовжує приїжджати до населеного пункту, а отже має бути належне місце, де можна приймати пацієнтів у комфортних та безпечних умовах.

Щоб об'єктивно оцінити ситуацію та знайти рішення, очільниця ОВА доручила створити робочу групу за участі представників районної військової адміністрації, громади та профільного департаменту.

Фахівці здійснять виїзд на місце та обстежать приміщення, аби визначити його технічний стан і можливість подальшого використання для надання медичних послуг.

Жительки Махаринець та Сестринівки порушили питання регулярного транспортного сполучення з Козятином.

За словами людей, окремі рейси маршруту систематично не виконуються. Через це мешканці змушені користуватися таксі або шукати попутний транспорт, щоб повернутися додому. Проблема триває вже тривалий час.

Начальниця ОВА доручила профільному управлінню спільно з громадою опрацювати питання укладання договору з іншим перевізником, щоб забезпечити стабільне та безперебійне транспортне сполучення між населеними пунктами.

Також посадовиця доручила громаді пропрацювати можливість організації муніципального транспорту як одного з довгострокових рішень для забезпечення потреб жителів.

🛣️Ще частина питань стосувалася ремонтів місцевих доріг. Зокрема, Козятин – Махаринці, Білопілля - Вівсяники, Малишівка - Красне.

На ремонт місцевих доріг з обласного бюджету до раніше передбачених 45 млн грн додатково виділено ще 10 млн грн.

Наталя Заболотна доручила профільному управлінню пропрацювати подальші кроки щодо залучення співфінансування з боку громад, щоб виконати необхідні роботи на цих ділянках.

«Дякую кожному, хто прийшов на прийом, за довіру та відверту розмову. Продовжуємо роботу в інтересах людей та задля розвитку Вінниччини!» - резюмувала начальниця ОВА Наталя Заболотна.