Сьогодні, 11 березня, в залі засідань Вінницької обласної державної адміністрації розпочався другий день консультацій між представниками робочих груп України та Молдови з підготовки до реалізації Державного інвестиційного проекту «Розбудова прикордонно-дорожньої інфраструктури на Українсько-Молдовському державному кордоні з будівництвом мостового переходу через р. Дністер на українсько-молдовському державному кордоні в районі населених пунктів Ямпіль- Косеуць». Від Вінниччини у робочій групі беруть участь заступники Голови облдержадміністрації Олександр Піщик та Сергій Здітовецький, представники структурних підрозділів облдержадміністрації та відповідних дорожніх служб.
Нагадаємо, що питання будівництва мосту «Ямпіль-Косеуць» піднімалось на зустрічі Президента України Володимира Зеленського і новообраної Президентки Молдови Майї Санду, яка відбулася 12 січня 2021 року.
Перша консультація української та молдовської сторін, стосовно реалізації Проєкту, відбулась 4 березня поточного року в онлайн режимі, а вже 10 березня , за участі Голови ОДА Сергія Борзова, представників Посольства Республіки Молдова в Україні, Укравтодору, Держприкордонслужби, МЗС України та Молдови у м. Могилеві-Подільському відбулась нарада сторін з подальшим виїздом до м. Ямпіль для вибору можливого місця спорудження мостового переходу.
11 березня двосторонні консультації проходять у м. Вінниці. Робоча група напрацьовує основні аспекти міжурядової угоди, зокрема – технічну частину, земельні питання, будівництво прикордонного пункту пропуску тощо.
В обговоренні взяли участь: Раду Роговей - начальник Департаменту транспортної інфраструктури Міністерства економіки і інфраструктури Республіки Молдова, Микола Левчук – начальник відділу штучних споруд Департаменту розвитку доріг Укравтодору, Денис Кобзев – представник МЗС України, Андрій Грушко – представник СКМУ, Ігор Жебелєв – в. о. начальника Служби автомобільних доріг у Вінницькій області, керівник робочої групи.
Заступник Голови ОДА Олександр Піщик під час обговорення зауважив: «Вчора ми мали можливість оглянути місце, де буде покладено початок реалізації нашого спільного Проєкту. Тож сьогодні все те,що напрацює наша експертна консультативна група, висловивши побажання,зауваження, ляже в основу документа, який буде підписано двома сторонами».
Олександр Піщик наголосив, що цей інфраструктурний Проєкт є дуже важливим для Вінниччини, адже в умовах децентралізації він дасть нові можливості для розвитку південних територіальних громад регіону.
«Отже, ми дуже зацікавлені, щоб українсько-молдовський Проєкт стрімко розвивався і максимально будемо його підтримувати. За підсумками сьогоднішньої зустрічі, ми маємо покласти початок укладанню міжурядової угоди, розпочати розробку ТЕО, аби не втрачати дорогоцінний час»,- підсумував Олександр Піщик.