Цьогоріч, протягом 27 – 28 квітня, у м. Львові відбулася ХX Міжнародна науково-практична конференція «Культура діалогу та діалог культур: релігійні чинники в умовах пошуку порозуміння». Організатором конференції виступив Український католицьких університет.
У заході взяли участь начальник управління у справах національностей та релігій облдержадміністрації Ігор Салецький, а також студенти Донецького національного університету імені Василя Стуса – Світлана Лотоцька, Ольга Олександренко та Катерина Бондар.
Провідною метою конференції був розгляд актуальних проблем людства в умовах зіткнення цивілізаційних світоглядів та культурних відмінностей. У цьому контексті, в ході обговорення особлива увага приділялася релігійним чинникам.
Також у рамках конференції було передбачено міждисциплінарне висвітлення супровідних тем, здатних продемонструвати практичний вимір і шляхи пошуку порозуміння. Загалом, обговорення відбувалося за відповідними тематичними напрямами у межах шести секцій, таких як:
Діалог в умовах пост-правди та інформаційних викликів;
Діалог та/як мистецтво: літературно-мистецькі візії;
Люди діалогу: постава, цінності, свідчення;
Міжрелігійний діалог: здобутки, втрати, перспективи;
Богословські аспекти та практичні засади пошуку порозуміння
Під час заходу начальник управління у справах національностей та релігій ОДА Ігор Салецький презентував доповідь у рамках секції «Міжрелігійний діалог: здобутки, втрати, перспективи» на тему: «Взаємодія органів державної влади з релігійними організаціями. Механізми забезпечення. Вінницький досвід».
Під час виступу посадовець приділив значну увагу напрямам взаємодії між органами державної влади та релігійними організаціями, які потребують додаткових зусиль з метою утвердження в суспільстві порозуміння, злагоди та єдності.
«Партнерські стосунки між обласною державною адміністрацією та релігійними організаціями й національними меншинами – це ефективна модель сучасних взаємовідносин. Системна діяльність Ради церков та Ради національно-культурних товариств забезпечили збереження міжнаціонального та міжконфесійного миру на Вінниччині. Натомість, перехід системи державно-церковних та міжнаціональних взаємовідносин на новий рівень – рівень стратегічного партнерства, надав можливість залучити активність, потенціал та ресурс релігійних організацій у соціальному служінні суспільству», – підкреслив начальник управління у справах національностей та релігій ОДА Ігор Салецький.