Сьогодні, 8 травня, до Вінниці завітали представники Міністерства охорони здоров’я з метою проведення семінару-тренінгу щодо закупівлі лікарських засобів. До участі у заході було запрошено лікарів, бухгалтерів, завідувачів лікарняними аптеками, економістів, фармацевтів і провізорів з усієї області.
Організатором заходу є проект міжнародної технічної допомоги «SAFEMed», впроваджений міжнародною організацією «Management Sciences for Health, Inc» за фінансової підтримки USAID і за участю фахівців МОЗ України та ДП «Державний експертний центр МОЗ України».
Проведення тренінгу мало на меті детальний розгляд методів підрахунку потреби медикаментів за Національним переліком для закладів охорони здоров’я. Також, присутні мали змогу навчитися правильному розрахунку за методом захворюваності, обговорити проблемні питання закупівель лікарських засобів та медичних виробів тощо.
Під час заходу начальник відділу ціноутворення та реімбурсації Державного експертного центру МОЗ України Олена Семеренко розповіла про способи визначення обсягу потреби в закупівлі лікарських засобів, відповідно до Національного переліку.
У свою чергу, директор департаменту раціональної фармакотерапії ДП «Державного експертного центру Міністерства охорони здоров’я України» Юлія Малишевська, поінформувала присутніх про механізм розрахунку потреби у лікарському засобі, який планує придбати лікарня, за методом захворюваності. Також посадовиця розповіла про те, як здійснюється відбір лікарських засобів до Національного переліку.
Під час заходу, в. о. міністра охорони здоров'я Тетяна Коба зупинилась на реалізації питань стосовно закупівель у сфері охорони здоров'я України. У свою чергу, консультант з питань публічних закупівель Денис Левченко, ознайомив присутніх зі змінами у Законі України «Про публічні закупівлі» та надав інформацію щодо процесу оскарження, проблемних питань і способів здійснення моніторингу закупівель лікарських засобів.
Так, учасники семінару отримали відповіді на свої запитання щодо здійснення процедур публічних закупівель, а також навчилися розраховувати рівень потреби у лікарських засобах за методом захворюваності.