Вчора, 10 травня, за ініціативи громадської організації «Вінницька обласна рада жінок України», на базі Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій Вінницької області пройшов круглий стіл, присвячений Дню Матері.
У роботі заходу взяли участь представники організацій та установ різноманітних сфер життєдіяльності області, громадських організацій Вінниччини, в тому числі і ветеранських, голова та члени Громадської ради при ОДА.
Нагадаємо, що народилося свято Матері 1914 року в Сполучених Штатах Америки. Американська дівчинка Анна Джервіс раптово втратила матір. Дуже боляче це пережила, а згодом звернулася до президента країни й запропонувала: хоч би раз на рік особливо пошанувати матір. Цю ідею підхопив світ.
Уперше в Україні свято відзначали на Галичині у 1929 році.
Зважаючи на суспільне значення ролі матері, Указом Президента України від 10 травня 1999 року № 489/99 встановлено відзначати День Матері в другу неділю травня. У 2018 році цей день припадає на 13 травня.
«Любов до матері – святе почуття. Немає вищої любові за материнську. Там, де ступає матуся, здається, стає тепліше, піднімаються трави, розцвітають квіти, радісно щебечуть пташки, по-особливому ростуть дерева» - підкреслила, відкриваючи зустріч голова Вінницької обласної ради жінок України Валентина Кичак.
Основною думкою розмови було те, що мамі варто дякувати кожен день, адже вона не вічна. День Матері – це особлива дата, коли кожен повинен привітати свою неньку, подарувати їй щонайменше посмішку, висловити свою шану, любов і повагу.
Учасниками круглого столу – представницями центру зайнятості, Головного управління статистики та міського Центру первинної медико-санітарної допомоги №5 були наведені цікаві статистичні дані з розподілу населення за віком і статтю, рівня економічної активності, зайнятості та безробіттю за статтю, гендерної відмінності в оплаті праці, захворюваності населення тощо.
Про сімейне насилля та заходи з його попередження розповідала представник патрульної поліції у Вінницькій області.
Учасники круглого столу заслухали також представника Товариства Червоного Хреста.
Зворушливим став виступ методиста Вінницького обласного центру народної творчості, поетеси, композитора, матері чотирьох дітей Зої Красуляк, яка виконала для учасників заходу низку пісень.
Підсумовуючи роботу круглого столу стало зрозумілим, що, громадськість не знаходиться осторонь проблематики жіноцтва Вінниччини, а постійно вдосконалює роботу в напрямку гендерної політики.