Сьогодні, 11 травня, в прес-центрі Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації відбулася прес-конференція Вінницької обласної громадської організації «Вінницька асоціація медиків» щодо реалізації проекту «ІГМА 3 – європейська методологія для Вінниччини», що став одним з переможців конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надаватиметься фінансова підтримка у 2018 році за рахунок коштів обласного бюджету.
Метою проекту є вивчення європейської методології щодо успішного працевлаштування молоді з високим ризиком безробіття та соціальної ізоляції (люди з інвалідністю, внутрішньо переміщені особи тощо), а також створення мережі організацій через підписання відповідних угод про співпрацю, які працюватимуть у сфері безробіття в 4 ключових секторах: державні інституції, організації громадянського суспільства, освітні заклади та роботодавці.
«ІГМА 3 – це продовження однойменного міжнародного проекту в Україні, який «Вінницька асоціація медиків» спільно з Фолькуніверситетом міста Уппсала, що у Швеції, реалізовує на Вінниччині», – зазначила голова Вінницької обласної громадської організації «Вінницька асоціація медиків», керівник проекту Руслана Харковенко.
«В усьому світі методологія «ІГМА 3» ефективно використовується для поліпшення працевлаштування, у першу чергу, молоді відповідно до природних здібностей, фаху та спеціальності», – відзначив директор відділу міжнародної співпраці Фолькуніверситету Алі Рашиді.
В рамках проекту буде проведено аналітичне дослідження щодо спроможності ринку праці Вінниччини, наявності в регіоні обласних програм працевлаштування та зниження рівня безробіття, а також організовано 3 тренінги з питань працевлаштування із застосуванням методології «ІГМА 3» для працівників міського та обласного центів зайнятості.
Зазначимо, що Алі Рашиді перебуває в Україні з місією моніторингу впровадження та ефективності методології «ІГМА 3», зокрема і у Вінницькій області.
За словами Руслани Харковенко, основна складність реалізації проекту «ІГМА 3 – європейська методологія для Вінниччини» полягає у відсутності в Україні такої європейської професії як «кар’єрний консультант».
«Реалізація нашого проекту дозволить проаналізувати основні проблеми подолання безробіття в регіоні, а також створити мережу організацій, які працюватимуть у сфері безробіття», – переконана Руслана Харковенко.
Нагадаємо, що цього року фінансову підтримку отримали 25 проектів громадських організацій Вінниччини, які співфінансуються коштами обласного бюджету на загальну суму 1 млн. грн.