Про це повідомила під час прес-конференції в Департаменті інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА директор Департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації Наталя Заболотна.
Посадовець зазначила, що у минулому році субсидіями користувались 63,0% домогосподарств області. Середній розмір призначених за опалювальний період субсидій становить 1179,0 грн. Протягом опалювального періоду державну допомогу нараховано на загальну суму 3809,0 млн. грн.
«Якщо раніше субсидію призначали на новий період раз на рік у травні і окремо розраховували її розмір на літній і зимовий період, то тепер, відповідно до нової програми житлових субсидій, це відбуватиметься двічі на рік – у травні і жовтні», - зазначила Наталя Заболотна.
Нові правила призначення житлових субсидій, які почали діяти з 1 травня 2018 року, не торкаються малозабезпечених людей, пенсіонерів чи офіційно зареєстрованих безробітних. Як і раніше, для більшості субсидіантів субсидії перепризначатимуть автоматично, з урахуванням доходів за попередні два квартали.
Повторно Заяву і Декларацію потрібно буде подати:
- Орендарям житла
- Внутрішньо переміщеним особам
- Тим сім’ям, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих, а фактично проживаючих в помешканні осіб
- Тим сім’ям, де є непрацюючі люди працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати
- Тим сім’ям, у складі яких відбулися зміни протягом останнього року
- Тим сім’ям, які станом на травень 2018 року матимуть понад двомісячну заборгованість за житлово-комунальні послуги і не погасять її до червня 2018-го.
Тепер, якщо у власності сім’ї є автомобіль, якому менше п’яти років з дати випуску, крім мопеда та авто, наданого органом соціального захисту населення, субсидію не призначатимуть.
Крім того, у Декларації про доходи, з’явиться нова графа «інші доходи», де свідомі громадяни своєї держави, зможуть декларувати кошти, отримані, зокрема, від здачі в оренду квартири.
Наталя Заболотна також відмітила, що новими правилами призначення субсидій запропоновано два варіанти для безробітних, які не стоять на обліку в центрі зайнятості, – чесно декларувати свої доходи, отримані за кордоном та сплачувати страхові внески до Пенсійного фонду, або органи соцзахисту автоматом рахуватимуть таким людям працездатного віку у дохід три прожиткові мінімуми – 5286 гривень (1762*3) – якщо вони хочуть користуватися соціальною допомогою. Також необхідно буде сплатити єдиний соціальний внесок за три місяці у розмірі, що не менший ніж мінімальний 2457,18 грн. (819,06 грн.).
Відтеперсоціальні нормативи наближено до реальних потреб людей:
з 1 травня 2018 року соціальна норма на газове опалення становитиме 4,5 м3 на 1 м2 площі електроопалення – 30 кВт.год на 1 м2 площі.
Крім того, при призначені субсидії на понаднормову площу житла, норма може бути збільшена не більш ніж на 30% Все, що вимірюється лічильником і на що надається житлова субсидія, у разі невикористання наданої допомоги, за результатами сезону повертатиметься до бюджету країни. В тому числі невикористана субсидія на газ і електроенергію, які не використовуються для опалення.
Детальніше ознайомитись із новими правилами призначення субсидій можна у презентації, наведеній нижче.