В Департаменті інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вінницької ОДА 17 травня в он-лайн режимі відбулася чергова експертна зустріч з питань обговорення пріоритетів урядової політики на тему: «Новації у державному контролі за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин».
Представники Держпродспоживслужби України та незалежні експерти обговорили Закон України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин» (№2042), який набрав чинності 4 квітня 2018 року. Законом визначено правові та організаційні засади державного контролю, що здійснюється з метою перевірки дотримання операторами ринку законодавства про харчові продукти, корми, здоров’я та благополуччя тварин, а також законодавства про побічні продукти тваринного походження під час ввезення (пересилання) таких побічних продуктів на митну територію України.
Цим Законом введено нові терміни та визначення, а також внесено зміни до ряду законодавчих актів у сфері безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини в частині питань здійснення державного контролю.
Однією з новацій є запровадження перевірок відповідними державними органами без попереднього повідомлення.
У Вінницькій студії участь в обговоренні взяли представники Держпродспоживслужби у Вінницькій області, а саме перший заступник начальника Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області Олександр Сорочан та начальник відділу безпечності харчових продуктів Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області Андрій Салюк. Заслухавши присутніх у центральній студії та студій з регіонів Олександр Сорочан поцікавився щодо нової методики розробки критеріїв оцінки ризиків, уніфікованих актів, а саме внесення змін до ведення документації.
Заступник начальника управління державного контролю - начальник відділу державної інспекції Держпродспоживслужби Юрій Перегінець зазначив: «Ми не будемо міняти уніфіковані форми актів, а тільки будемо їх допрацьовувати. Наступним етапом з’явиться перелік питань по перевірці виробництва кормів та кормових добавок».
Нагадаємо, що Урядом ініційовані щотижневі експертні онлайн-зустрічі у форматі прямого включення КМУ та областей з запрошенням у студії представників громадськості, експертів, органів влади та журналістів.