Традиційно у травні місяці керівництво області та міста зустрічається із жителями Вінниччини, які зазнали переслідувань в часи Великого терору 1937-1938 років та членами їх родин.
Сьогодні, 18 травня, в приміщенні обласної державної адміністрації відбулася чергова така зустріч з нагоди відзначення Дня пам’яті жертв політичних репресій за участі голови облдержадміністрації Валерія Коровія, заступника голови обласної Ради Ігоря Хміля та в.о. керуючого справами виконкому Вінницької міської ради Сергія Чорнолуцького.
Пам'ять всіх загиблих у період Великого терору 1937-1938 років присутні вшанували хвилиною мовчання.
«В нашій історії дуже багато трагічних сторінок. В ці дні ми традиційно зустрічаємося, аби вшанувати людей, які, по великому рахунку, боролися за добро, справедливість, вірили в майбутнє, мали совість говорити правду і були знищені або репресовані», – зазначив у вступному слові голова облдержадміністрації Валерій Коровій.
Керівник регіону зауважив, що не зі слів, а з історії власної родини знає, що таке бути рідними репресованих. «Це дуже болюча тема. Але це наша історія. І дуже важливо розуміти: якщо ми хочемо побудувати нову, сучасну, європейську Україну, яка б базувалася на принципах людяності, добра, справедливості, то ми повинні про це пам’ятати», – наголосив Валерій Коровій.
Звернулися до учасників зібрання і заступник голови обласної Ради Ігор Хміль та в.о. керуючого справами виконкому Вінницької міської ради Сергій Чорнолуцький.
«Ми не повинні допустити, щоб в нашій історії повторилися такі події», – відзначив Ігор Хміль.
Під час зустрічі вінничани, яким довелося пройти крізь горнило переслідувань, ділилися своїми спогадами про пережите.
Голова Вінницького обласного товариства політичних в’язнів, репресованих та їх дітей Любов Севастьянова зазначила, що вперше за роки незалежності нашої держави Верховна Рада України прийняла зміни до Закону України «Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років», який розроблено з метою чіткішого визначення категорій осіб, які мають право на реабілітацію.
З побажаннями здоров’я, віри, миру і добра керівники області та міста вручили колишнім репресованим та їх дітям, а також дослідникам тематики репресій Почесні грамоти облдержадміністрації та обласної Ради, грамоти Вінницької міської ради, грошові винагороди та квіти.
По завершенню заходу члени обласного товариства політичних в’язнів, репресованих та їх дітей, обласного відділення Всеукраїнського об’єднання ветеранів, історики, дослідники тематики репресій поклали квіти до пам’ятників жертвам комуно-більшовицького режиму на цвинтарі «Підлісний», жертвам політичних репресій біля кіноконцертної зали «Райдуга», Січовим Стрільцям в парку на площі Василя Стуса.