Семінар відбувся сьогодні, 22 травня, у приміщенні КП «Вінницяоблводоканал». У семінарі взяли участь : заступник голови Вінницької обласної Ради Михайло Кременюк, директор Департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури облдержадміністрації Сергій Волков, директор ТОВ «ВотерКейс» Леонід Бєлопольський, керівник проектів та програм в сфері очистки стічних вод ТОВ «ВотерКейс» Ігор Дівчур та начальник КП «Вінницяоблводоканал» Олександр Чернятинський.
До участі у практичному семінарі були запрошені голови об’єднаних територіальних громад Вінницької області.
У вступному слові заступник голови облдержадміністрації Василь Броварник зазначив: «Тема водопостачання і водовідведення є для усіх присутніх у цій залі цікавою і актуальною. Департамент ЖКГ опікується цією проблемою, оскільки якість очистки води дуже часто є недостатньою, погіршився і сам стан води, понизився рівень ґрунтових вод. Тож питання якості очистки води в області є на часі. Триває реалізація проектів із швейцарськими партнерами по програмі DESPRO, які інвестують кошти як в проектування водогонів, так і в системи очистки води. Сьогодні ж основною темою нашого обговорення буде новітня техніка у системі очистки стічних вод. Об’єднані територіальні громади, які зараз формуються, часто зустрічаються із проблемою очистки стічних вод. Навіть у містах, таких як Калинівка, Ямпіль, Бар, система очистки стоків потребує модернізації ».
Заступник голови ОДА запевнив: «Якщо на презентації буде запропоновано систему підходів до очистки стоків від локальних до централізованих, то ми будемо однозначно співпрацювати, вивчивши попередньо технологічні моменти та співвідношення ціна-якість».
На важливості даної тематики також наголосив у своєму виступі заступник голови Вінницької обласної Ради Михайло Кременюк, закликавши перейти до конструктивної частини засідання і заслухати інформацію директора ТОВ «ВотерКейс» Леоніда Бєлопольського «Впровадження проектів блочно-модульних очисних споруд для господарсько-побутових стічних вод потужністю від 50 до 6000 м3 на добу».
Леонід Бєлопольський, який є громадянином держави Ізраїль та має 20-річний досвід впровадження проектів з очистки стічних вод як у себе на батьківщині, так і на території країн колишнього СНД зазначив, що компанія «WaterCase» розглядає можливість розміщення потужностей з виробництва блочно-модульних очисних споруд на території Вінницької області та представив присутнім презентацію «Очистка стічних вод. Інновації та інвестиції».
Про концепцію реформування та модернізації існуючої системи водопостачання та водовідведення інформував Володимир Каніболоцький, начальник департаменту водопостачання та водовідведення ТОВ «Комета. Сучасні підходи до розвитку системи водопостачання та водовідведення, а також поводження з твердими побутовими відходами охарактеризував Олександр Кравченко – завідувач відділення житлово-комунального господарства Державного підприємства «Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут міського господарства» Мінрегіону України, кандидат технічних наук .
Підсумовуючи зустріч, учасники практичного семінару обговорили запропоновані питання.
Довідка:
На Вінниччині послугами з централізованого водопостачання охоплено 62% населення, а саме - 18 міст (або 100%), 29 селищ міського типу (100%) та 357 сіл області (або 24,5% від загальної кількості сіл області - 1460 од.).
В якості джерел централізованого водопостачання використовуються відкриті водойми на 5 водогонах (в містах Вінниця, Калинівка, Хмільник, Ладижин, Козятин) та комунальні артезіанські свердловини - 269 од. в населених пунктах області.
Загальна протяжність мереж водопостачання складає 2801,2 км, з них старих та аварійних мереж, які підлягають заміні - 31% (або 875 км), як наслідок, витоки та непродуктивні втрати води в системі водопостачання сягають 30%.
Системами водопостачання піднімається води за рік - 43,0 млн. мЗ/рік, з них постачається споживачу - 27,1 млн. мЗ/рік.
Централізованими системами водовідведення охоплено 48% населення області, з яких 100% міст ($8 міст), 65% селищ міського типу (18 смт) та 0,3% сільських населених пунктів.
Загальна кількість окремих каналізацій - 45 од., протяжність каналізаційних мереж - 1051,5 км, з них ветхих та аварійних мереж, які підлягають заміні - 23,3% (або 234,7 км).
Системами водовідведення пропускається за рік 31,4 млн. м3 стоків.
Послуги з централізованого водопостачання та водовідведення надаються 76 суб’єктами господарювання, які отримали ліцензії на провадження відповідного виду діяльності.
З них, лише 39 суб’єктів експлуатують системи централізованого водовідведення. Тобто, майже 50% населених пунктів (37 суб’єктів), які мають системи централізованого водопостачання не мають систем водовідведення та потребують їх будівництва.