На Вінниччину дипломат прибув задля участі у відкритті україно-норвезького наукового центру, створеного на базі Вінницького національного технічного університету. Урочистостям же передувала офіційна зустріч Посла Королівства Норвегія в УкраїніУле Тер’єХорпестада з головою обласної державної адміністрації Валерієм Коровієм, головою обласної Ради Анатолієм Олійником та Вінницьким міським головою Сергієм Моргуновим.
Інформуючи гостя про розвиток Вінницького краю та України загалом, голова облдержадміністрації Валерій Коровій відзначив, що останні 4 роки стали для української держави каталізатором дуже багатьох зрушень, і за цей непростий період насправді зроблено для розвитку країни значно більше, аніж за всі роки її незалежності.
Валерій Коровій акцентував увагу на кроках, які здійснив український Уряд у питаннях стимулювання розвитку бізнесового середовища, впровадження бюджетної децентралізації та передачі адміністративних повноважень на місця. Відтак детальніше зупинився за тенденціях соціально-економічного зростання Вінниччини.
«60 % доданої вартості, яка виробляється у Вінницькій області,продукується в сфері аграрного бізнесу та переробної промисловості. У цьому напрямку регіон є серйозним лідером в Україні, - зазначив керівник ОДА. – Нам вдалося залучити досить великі інвестиції в сектор АПК.Наприклад, «Миронівський хлібопродукт», який реалізує проект вартістю 600 млн. доларів: створено майже 4 тисячі нових робочих місць, і буде ще 2 тисячі. Це також такі компанії, як «Віойл», «Рошен» та інші. Зараз ми дещо диверсифікуємо нашу стратегію і залучаємо в індустріальний парк Вінниці низку нових компаній в галузі машинобудування. Вже найближчим часом розпочне роботу компанія «UBC-group», де впродовж двох років буде створено 2,5 тисячі нових високооплачуваних робочих місць. Нещодавно разом з Вінницькою міською радою підписали меморандум про співпрацю з компанією «HEAD», яка теж будуватиме завод у Вінниці.Динамічно розвивається і ринок ІТ-індустрії».
Голова облдержадміністраціївідзначив також суттєві зміни, які відбуваються на рівні територіальних громад регіону внаслідок втілення реформи децентралізації. За його словами, протягом останніх трьох років місцеві бюджети Вінницької області зросли втричі: з 3 млрд. гривень до 9 млрд. гривень, причому основний фінансовий ресурс сконцентрований на базовому рівні. Крім того, на місця передано й низку адміністративних повноважень.
У свою чергу, Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Норвегія в Україні Уле Тер’єХорпестад підкреслив, що Норвегія вважає себе другом і партнером України і підтримує націлені на євроінтеграцію реформи.
Серед основних напрямків співпраці в Україні дипломат виокремив питання енергоефективності, підтримки правових та економічних реформ, а також гуманітарні проекти на Сході держави.
«Безпосередньо у Вінниці в нас є проекти з енергоефективності, з протидії торгівлі людьми, є співпраця з Вінницьким національним технічним університетом, - зазначив пан Посол. - Гадаю, що і норвезьких інвестицій зараз надходить в Україну більше, аніж раніше. І це показує, що наш бізнес теж оптимістично дивиться на можливості розвитку в Україні».
На завершення зустрічі сторони висловили сподівання на подальше співробітництво та, за традицією, презентували сувеніри на згадку.