Про це голова облдержадміністрації повідомив під час урочистостей з нагоди Дня Незалежності України, що відбулися 23 серпня у залі обласної філармонії.
Виступаючи перед гостями свята, Валерій Коровій відзначив, що ініційований Урядом Володимира Гройсмана комплекс реформ дав старт повному перезавантаженню управлінської системи та запровадив потужні інструменти для динамічного регіонального розвитку.
«З передачею владних повноважень величезний спектр дозвільних та соціальних питань тепер вирішується на місцях. А нова філософія взаємин влади і громади втілилася в роботі центрів надання адміністративних послуг, - зауважив очільник регіону. - Три з половиною роки дії бюджетної децентралізації забезпечили зростання місцевих бюджетів Вінниччини з 3 до 9 мільярдів гривень і кардинально змінюють обличчя наших сіл, міст та містечок. На сьогодні в області, мабуть, немає жодного населеного пункту, де б не проводились будівельні чи ремонтні роботи».
За словами керівника ОДА, в поточному році Вінницька область отримала найбільшу за останні роки державну підтримку на реалізацію інвестиційних проектів соціального спрямування – понад 487 мільйонів гривень коштів Державного фонду регіонального розвитку та субвенції на соціально-економічний розвиток територій.
Крім того, набирає обертів розпочата торік масштабна кампанія з ремонту доріг. Обсяг фінансування цих заходів склав у поточному році 2,4 мільярди гривень.
«Ми вперше залучили через дорожній фонд 630 мільйонів гривень на ремонт доріг місцевого значення і починаємо планомірну роботу на цих автошляхах. Звичайно, проблем тут дуже і дуже багато. Але принципово важливо, що в такий непростий час ми зробили перші кроки у цьому напрямку», - підкреслив Валерій Коровій.
Він також зазначив, що Вінниччина успішно увійшла в процес реформування первинної ланки охорони здоров’я і є абсолютним лідером в Україні.
«Попри шалений супротив та зневіру, реформа «пішла». І перші її результати ми бачимо вже сьогодні. Принципово важливо, що за підсумками липня майже 250 сімейних лікарів регіону отримали нові заробітні плати від 11 до 18 тисяч гривень. А 6-ти лікарям у Ямпільському районі нараховано зарплату від 18 до 22 тисяч гривень. Це ціна управлінського рішення. Коли органи влади на місцях свідомі сучасних викликів і працюють на користь громади. І разом з тим – це найкращий стимул до підвищення якості надання медичних послуг», - наголосив очільник області.
Торкнувся голова облдержадміністрації і питання реформування освітньої галузі. За його словами, вже з 1 вересня 1079 перших класів області розпочнуть навчальний рік у рамках «Нової української школи». І завдання, яке стоїть перед органами влади на місцях, - зробити все належне, щоб ці класи були зразковими за своєю суттю: чи то у Вінниці, Жмеринці, Михайлівці чи в невеличкому селищі Піщанського району.
«На створення типових умов в навчальних аудиторіях Урядом спрямовано понад 45 мільйонів гривень державної дотації, ще 17 мільйонів ми виділили з обласного бюджету на перенавчання вчителів, - повідомив Валерій Коровій. - З першим дзвоником діти мають прийти у нові класи. І це буде перший крок в новий освітній простір. Ми повинні зрозуміти: в центрі уваги шкільної реформи є учень та його якісні, конкурентні знання. А школа та вчитель – інструменти для досягнення цієї мети».