Засідання наглядової ради Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського відбулося 20 листопада. Участь у роботі зібрання взяли перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко та заступник міського голови Микола Форманюк.
Члени ради заслухали звіт ректора університету, професора Наталії Лазаренко про діяльність навчального закладу та плани на майбутнє.
Відтак, Наталя Лазаренко повідомила, що за останні роки у ВДПУ збільшилась кількість студентів. З’явилися здобувачі освіти із Китаю та очікуються з Об’єднаних Арабських Еміратів. Активно йде співпраця з закордонними ВУЗами, відкриваються нові спеціальності. Також ректор відзначила потужну роботу студентів та викладачів, які систематично займають призові місця на олімпіадах і конкурсах.
У свою чергу голова наглядової ради, академік-секретар відділення професійної освіти і освіти дорослих Національної академії педагогічних наук України Неля Ничкало розповіла про діяльність Академії педагогічних наук та підкреслила, що вже десятиліттями триває плідна співпраця Академії з Вінницьким педуніверситетом.
Наталя Лазаренко висловила пропозицію зібрати нараду за участю голів районних відділів освіти, аби обговорити питання цілеспрямованої підготовки кадрів – коли вступник, підписавши контракт із ЗОШ, повертається працювати туди після закінчення ВУЗу.
«Вінницький державний педагогічний університет готовий взяти на себе перепідготовку вчителів, які працюють у школах, адже за результатами ЗНО учні області показали не надто високі результати. Наразі гостро стоїть питання необхідності підвищення рівня знань вчителя», – підкреслила Наталя Лазаренко.
Заслухавши відповідну інформацію, перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко наголосив на необхідності запровадження нових підходів до підготовки педагогічних кадрів.
«За підсумками проведення зовнішнього незалежного оцінювання постала необхідність підвищення рівня викладання в школах таких предметів як фізика і математика. Особливої уваги заслуговують також українська мова та література. Для того, аби змінити стан речей в кращий бік, варто застосовувати новітні підходи до викладання цих предметів, до рівня підготовки вчителів», – резюмував Андрій Гижко.