З нагоди відзначення Міжнародного дня людей з інвалідністю сьогодні, 30 листопада, на базі платформи «Hub Місто змістів» відбулося засідання круглого столу щодо співробітництва влади та громадських організацій задля поліпшення умов життя осіб з інвалідністю.
Учасники заходу – громадські організації Вінниччини, які працюють з людьми, що мають інвалідність. Запрошений гість – експерт Національної асамблеї осіб з інвалідністю Віталій Пчьолкін.
Круглий стіл «Міст взаємодії – співробітництво для поліпшення умов життя осіб з інвалідністю у Вінницькій області» організовано з метою визначення ключових індикаторів та завдань у напрямку розвитку співпраці Департаменту соціальної та молодіжної політики та громадських організацій, які працюють з людьми з інвалідністю.
Модератором заходу виступила директорка Департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації Наталя Заболотна. Вона ознайомила учасників круглого столу із особливостями взаємодії, досягненнями та перспективами співпраці Департаменту соціальної та молодіжної політики ОДА та інститутів громадянського суспільства у вирішенні актуальних проблем людей з інвалідністю.
«На Вінниччині протягом останніх років ведеться надзвичайно активна робота зі впровадження доступності та безбар’єрності. Саме тоді, коли рівнодоступність та безбар’єрність стануть філософією життя кожного з нас, суспільство буде по-справжньому комфортним для всіх. Це неодмінна складова нашого руху в майбутнє», – зауважила Наталя Заболотна.
У свою чергу, експерт Національної асамблеї осіб з інвалідністю (м. Київ) Віталій Пчьолкін презентував проект «Інвафішки – територія самостійного життя людей з інвалідністю». Відтак, ІнваФішки – це база порад, пристосувань і індивідуально оформлених рішень для людей після травми спинного мозку.
«Ми пропонуємо досвід людей, які знайшли свій «рецепт успіху» і саме їх досвід допоможе вам швидше знайти свої варіанти, що дозволить стати максимально незалежними від сторонньої допомоги», – зазначив Віталій Пчьолкін.
«Економічна інтеграція осіб з інвалідністю – це запорука створення інклюзивного середовища», – таке переконання висловила голова громадської організації молоді з обмеженими фізичними можливостями «Гармонія» Людмила Нецкіна.
Про результати впровадження механізму соціального замовлення, можливості та ймовірні ризики проінформувала голова Вінницької громадської організації «Асоціація захисту прав та допомоги людям з інвалідністю «Відкриті серця» Світлана Демко. Напрямки подальшої спільної роботи задля створення інклюзивного середовища у Вінницькій області окреслила голова Вінницького обласного осередку Всеукраїнської громадської організації "Українська спілка осіб з інвалідністю - УСІ", Консультант Апарату Прем'єр-міністра України Леся Самойленко.
Представники обласних організацій УТОС та УТОГ – Борис Перепеличний і Галина Дяченко, мали змогу ознайомити присутніх із основними досягненнями співпраці даних громадських організацій та Департаменту соціальної та молодіжної політики ОДА.