Відповідно до плану заходів Програми економічного і соціального розвитку Вінницької області на 2018 рік, 29 листопада 2018 року Департаментом міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації було організовано та проведено семінар на тему: «Диверсифікація як ефективний механізм розвитку підприємства».
В заході взяли участь: представники Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації на чолі з заступником директора Департаменту Вєгою Кулявець, директор Вінницького центру розвитку місцевого самоврядування Олег Левченко, радник з регіонального розвитку Вінницького центру розвитку місцевого самоврядування Юрій Войціцький, директор СЕО ТОВ «ПромАвтоматика Вінниця» Михайло Ганчук, директор туристичної компанії «Мер-Ка-Ба», ресторатор Валерій Сиверчук, заступники голови ГО «Освітній простір 2.0» Вікторія Турчак та Олена Солоїд, представники районних державних адміністрацій, міст обласного значення, селищних і сільських громад та бізнесу.
У вступному слові Вєга Кулявець зазначила: «Сьогодні завдяки Програмі економічного і соціального розвитку Вінницької області на 2018 рік ми проводимо семінар «Диверсифікація як ефективний механізм розвитку підприємства». Я сподіваюсь, що даний захід допоможе успішно розвиватися суб’єктам господарювання та ефективно впроваджувати інновації».
Директор СЕО ТОВ «ПромАвтоматика Вінниця» Михайло Ганчук, на прикладі власного підприємства, проінформував про запровадження диверсифікації та шляхи генерування креативних ідей для запровадження інновацій.
Валерій Сиверчук - директор туристичної компанії «Мер-Ка-Ба», ресторатором, розповів: «Для проведення диверсифікації необхідно дві ключові речі: вміння, які не відносяться до основної діяльності та любов і бажання до власної справи. Необхідно шукати свої «блакитні озера» (нові можливості з незначною конкуренцією)». Даний спікер розпочав свою діяльність з військового лікаря хірурга, працював дизайнером, був засновником туристичної агенції та на разі є успішним ресторатором.
Вікторія Турчак та Олена Солоїд провели з учасниками практичні кейси, на яких присутні мали змогу змоделювати поведінку підприємства в жорсткій конкуренції та запропонувати шляхи диверсифікації.
Учасники зібрання отримали відповіді на питання, що виникають у їхній практичній діяльності.
Зустріч пройшла в форматі конструктивного діалогу, по закінченню якого присутні висловили бажання збільшення кількості подібних тренінгів.