Сьогодні, 18 грудня, за участі представників Міжнародного агрокластеру «Дністер» та науковців, у Департаменті агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів ОДА відбувся круглий стіл щодо перспектив та шляхів розвитку органічного землеробства України.
У заході взяли участь представники фермерських господарств та голландсько-молдовської компанії «Prograin Organic» .
Захід відкрили три спікери. Зокрема, заступник директора профільного департаменту Валентина Кирилюк відзначила високу зацікавленість дрібних товаровиробників саме в даній нішовій категорії, які вже мають досвід вирощення культур високої врожайності. Відтак, органічне землеробство може стати ефективним методом подолання проблем в галузі.
У свою чергу, голова Єврорегіону «Дністер» Сергій Татусяк зауважив: «Даний напрямок лише набирає сили, але має всі перспективи для подальшого розвитку і має на меті надати нові форми та методи роботи нашим фермерським господарствам, а також додатковий ресурс у вигляді міжнародної грантової підтримки».
Під час заходу президент міжнародного сільськогосподарського кластеру «Дністер» Василь Петриченко презентував учасникам круглого столу стан та перспективи розвитку органічного землеробства, де, зокрема, зазначив: «За рівнем виробництва органічної продукції на душу населення сьогодні лідирують Швейцарія, Данія та Швеція. А за обсягами органічного ринку у 80 млрд євро – США, Німеччина та Франція, де в органічному землеробстві зайнято понад 10% землі. Для прикладу, на Вінниччині це лише 0,25%, або 4 тисячі гектарів».
Директор молдовської компанії Кілат Спартак запропонував вінницьким фермерам схему співпраці, яка передбачає прямі контакти з європейськими партнерами та прозорі правила гри, оскільки скооперована партія товару перевіряється і сертифікується, і кожен учасник має гарантувати її якість.
Учасники круголого столу також обговорили умови сертифікації органічної продукції, її юридичний супровід, а також методику створення сировинних зон.