Про це сьогодні, 18 грудня, зазначив перший заступник голови ОДА Андрій Гижко, перебуваючи з робочою поїздкою у м. Шаргороді, де відвідав Шаргородський районний Центр ПМСД.
Андрій Гижко ознайомився з підсумками роботи закладів первинного рівня Шаргородського району за 11 місяців поточного року, а також поспілкувався з медичним персоналом Центру.
«Як голова госпітальної ради Західного госпітального округу, я хотів би поспілкуватися з вами, аби не було жодної плутанини та недомовок у розумінні суті медичної реформи. Коли ми говоримо про доступність та якість медицини, виникає питання, за рахунок якого фінансового ресурсу цього досягти. Наразі в Україні створено Національну службу здоров’я України – основний фінансовий інструмент для розвитку медицини. Друге джерело фінансування – це страхова медицина. Сьогодні вона дуже популярна серед бізнесових кіл – чимало аграрних підприємств страхують своїх співробітників. Третє джерело – це власні кошти безпосередньо громадянина. Система надання медичних послуг сьогодні докорінно змінилася — за якісне надання медичних послуг сьогодні держава готова платити кошти», – зазначив перший заступник голови ОДА.
Він також зазначив, що наразі в області сформована мережа спроможної первинної медико-санітарної допомоги, що є важливою складовою перспектив розвитку Вінниччини.
«Кількість амбулаторій, попри всі негативні прогнози, навпаки, зросла. Зараз на Вінниччині функціонує 371 амбулаторія. Ми вперше отримали кошти на будівництво чотирнадцяти нових амбулаторій. Вперше отримали кошти на придбання автомобілів для лікарів сільської медицини. Це свідчить про те, що держава комплексно підходить до вирішення даного питання», – наголосив посадовець.
Підсумовуючи роботу закладів первинного рівня Шаргородського району за 11 місяців поточного року, слід відмітити, що у звітному періоді робота спрямовувалась на посилення профілактики та забезпечення раннього виявлення захворювань, підвищення якості медичної допомоги та доступності медичних послуг, створення стимулів для здорового способу життя населення. Реорганізовано заклад ПМСД з бюджетної установи на комунальне некомерційне підприємство. Лікарями ЗПСМ закладу підписано понад 33300 декларацій, що складає 64,2% від усього населення, яке фактично проживає в районі. Закуплено необхідне медичне обладнання для покращення матеріально-технічної бази структурних підрозділів Центру.
На сьогодні в кожному медичному закладі є необхідний триденний запас медикаментів для надання невідкладної допомоги, всі сільські медичні заклади забезпечені холодильниками, телефонами, а амбулаторії - автотранспортом та комп’ютерною технікою. Кожен лікар ЗПСМ Центру ПМСД забезпечений комп’ютерною технікою. Проводиться поточний ремонт Шаргородської амбулаторії ЗПСМ №1 та № 2 та Джуринської АЗПСМ, на що витрачено 122,8 тис. грн. Замінено вікна на металопластикові на ФАП с.Перепільченці на суму 30 тис.грн., вхідні двері на металопластикові на ФАП с. Копистирин на суму 4,5 тис.грн., утеплено підлогу на ФАП с.Руданське на суму 6,2 тис.грн. Закуплено принтери в кількості 4 шт. на суму 23,7 тис.грн. На сьогодні відповідно до штатного розпису в Центрі ПМСД існує 232,25 штатних одиниць.
Нагадаємо, що до складу Західного госпітальний округу входять місто Могилів-Подільський, а також Барський, Могилів-Подільський, Мурованокуриловецький, Чернівецький, Шаргородський, Ямпільський райони.