Сьогодні, 20 грудня, в приміщенні Департаменту освіти і науки облдержадміністрації за участю керівництва області, Департаменту освіти і науки облдержадміністрації, освітянської спільноти районів, міст та ОТГ відбулась підсумкова колегія.
На початку засідання заступник голови облдержадміністрації Ігор Івасюк привітав присутніх із прийдешніми святами, побажав позитивних емоцій, нових досягнень та здійснення мрій. Посадовець наголосив на важливості ролі вчителів та їх вплив на розвиток, свідомість дітей і майбутнє нашої держави.
Заступник голови облдержадміністрації Ігор Івасюк зазначив: «Цьогоріч ми зробили великий крок вперед у напрямку розвитку якісної освіти на Вінниччині. Ми продовжували створення опорних шкіл, переоснащення навчальних закладів і забезпечення їхніх матеріальних потреб, перегляд освітніх програм та забезпечували матеріальну підтримку вчителів. Зокрема, у 2018 році Урядом забезпечено 50-відсотковий ріст зарплат педагогів, розпочато проект модернізації шкіл, починаючи від закупки спеціалізованого обладнання для природничих кабінетів та закінчуючи передачею шкільних автобусів, забезпечено реалізацію програм інклюзивної освіти та запровадження нових освітніх програм».
Відтак заступник голови ОДА повідомив, що у Вінницькій області з 1 вересня 2018 року по новому Державному стандарту початкової освіти почали працювати 1061 перших класів для 18 741 учня.
«Спільними зусиллями нам вдалось відкрити довгобуди – Зведенівську, Михайлівську, Сосонську середні загальноосвітні школи І-ІІІ ступенів», – наголосив Ігор Івасюк.
Він також повідомив, що з метою державної підтримки якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти для Нової української школи придбано 226 фабрик друку (ноутбук, ламінатор тощо) на загальну суму 6,7 млн.грн. Для вирішення питання підвезення учнів до навчальних закладів придбано 12 шкільних автобусів.
Для підтримки і розвитку обдарованих дітей створено Подільський науково-технічний ліцей для обдарованої молоді, а для розвитку професійно-технічної освітивідкрито 9 навчально-практичних центрів, і на даний час на теренах області вже функціонують 15 таких центрів, які оснащені сучасним обладнанням та технікою, а навчання здійснюється з впровадженням сучасних виробничих технологій.
Одночасно зроблено важливі кроки у реалізації соціальної програми «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації». Зокрема, в області створено 26 ІРЦ, що дасть можливість дітям з обмеженими можливостями поступово інтегруватись у суспільство.
«Тож, можна з упевненістю сказати, що 2018 рік для освітньої галузі був напруженим, але й одночасно результативним. Я переконаний, що наступний матиме ще більше здобутків», – зауважив посадовець.
По завершенню виступу Ігор Івасюк подякував всім освітянам за працю у непростих умовах. В свою чергу, керівництво Департаменту освіти і науки облдержадміністрації детально прозвітувало про підсумки роботи по кожному напрямку галузі освіти та були визначені основні пріоритети на наступний рік.