Засідання колегії Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області відбулося сьогодні, 4 лютого, у Вінницькому національному аграрному університеті. На засіданні йшлося про підсумки роботи Головного управління у 2018 році та основні завдання на поточний рік.
На засіданні були присутні члени колегії Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області, керівники структурних підрозділів, начальники міжрайонних, районних та міських управлінь Головного управління Держпродспоживслужби, спеціалісти управління фітосанітарної безпеки, начальники районних та міських державних лікарень ветеринарної медицини, директори регіональної та міжрайонних державних лабораторій Держпродспоживслужби, співробітники Вінницького національного аграрного університету.
Участь у роботі колегії взяв перший заступник голови Вінницької ОДА Андрій Гижко.
Розпочав роботу колегії та озвучив основні питання порядку денного, начальник Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області Григорій Сидорук.
Звертаючись до присутніх фахівців, Андрій Гижко зазначив, що 2018 був досить непростим для Вінниччини, проте вдалося досягти чималих позитивних результатів.
Перший заступник голови ОДА зазначив, що протягом минулого року спільними зусиллями в області здійснено перевірки всіх шкіл, окрім того, надано консультативну та практичну допомогу. Проведено низку заходів із перевірки оздоровчих закладів.
«Завдячуючи, в тому числі, й зусиллям фахівців обласної Держпродспоживслужби, оздоровчий сезон – 2018 на Вінниччині відбувся досить успішно. Спільна робота триватиме і надалі», – наголосив Андрій Гижко.
Він також повідомив, що протягом минулого року вдалося ліквідувати низку порушень дотримання екологічного законодавства шляхом запровадження відповідних санкцій та здійснення необхідних заходів.
Ще один важливий, за словами посадовця, напрямок роботи – це ідентифікація поголів’я ВРХ. За його словами, в результаті проведення в 2018 році ідентифікації та реєстрації тварин, а також величезної роз’яснювальної роботи з мешканцями, жителі області отримали «на руки» 32 млн. гривень доплат від держави за збереження молодняка ВРХ. Відповідні дотації отримали 14,5 тисяч домогосподарств області.
«Ефект, який отримала Вінницька область від реалізації цієї Урядової програми - колосальний. Збереження, а, тим паче, нарощування поголів’я ВРХ – не може дати миттєвий ефект, це питання довготривалої перспективи. Однак варто відзначити, що вже сьогодні ВРХ стає експортною пропозицією. За минулий рік 4 тисячі тонн м’яса ВРХ було експортовано з Вінниччини. А це валютна виручка для населення і прибутки для підприємств відповідно», – зазначив перший заступник голови ОДА. Він також висловив впевненість в тому, що співпраця обласної влади та Головного управління в цьому напрямку буде продовжена і в 2019 році.
«Урядова програма з підтримки поголів’я молодняка ВРХ буде продовжена і цього року. Вона лише починає набирати обертів в державі. Крок за кроком ми зможемо відродити тваринницьку галузь», – наголосив Андрій Гижко.
Окремо він акцентував увагу фахівців Держпродспоживслужби на необхідності продовження роботи в напрямку екологічного моніторингу всіх переробних підприємств і забруднювачів територій.
«Це має бути принциповою позицією. Адже ви повинні розуміти, що за кожним вашим рішенням стоїть здоров’я та санітарно-епідеміологічне благополуччя населення у багаторічній перспективі», – зауважив посадовець.
Про роботу Головного управління Держпродспоживслужби області у галузі ветеринарної медицини та безпечності харчових продуктів, сферах державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства, карантину та захисту рослин, насінництва та розсадництва доповів перший заступник начальника Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області Олександр Сорочан. Про роботу даного територіального органу у сферах здійснення державного нагляду (контролю) за дотриманням законодавства про захист прав споживачів, державного ринкового нагляду, метрологічного нагляду, дотримання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін, нагляду (контролю) у системі інженерно-технічного забезпечення агропромислового комплексу доповів заступник начальника Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області Валерій Сиченко. Про стан проведення ідентифікації та реєстрації тварин по Вінницькій області в 2018 році доповіла керівник Вінницької філії ДП «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» Галина Салига. Про дотримання вимог антикорупційного законодавства доповів начальник сектору з питань запобігання корупції Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області Євгеній Юзепольський.
В цілому перший заступник голови ОДА позитивно оцінив діяльність Головного управління Держпродспоживслужби Вінниччини в минулому році, а також побажав не збавляти темпи задля досягнення ще кращих результатів у 2019 році.