11 лютого, під час щотижневої робочої наради, директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Володимир Мережко презентував керівникам структурних підрозділів ОДА Карту пріоритетів Департаменту на 2019 рік, яку складено на підставі Плану перспективного розвитку Вінниччини на 2019-2021 роки.
Зокрема, посадовець визначив п’ять пріоритетних напрямків роботи Департаменту, а саме: зростання конкурентоспроможності економіки області та залучення інвестицій, розвиток міжнародних відносин та грантової діяльності, розвиток територіальних громад, забезпечення ефективної роботи ЦНАП та формування позитивного туристичного іміджу області.
Зупинившись на першому пріоритетному напрямку, посадовець підкреслив значний розвиток промислового сектору області, який зазнав змін: збільшилась питома вага харчової промисловості, виробів із деревини, машинобудування. Окремо посадовець зазначив про значне підвищення зацікавленості до Вінницької області з боку інвесторів, як до регіону в якому можна започатковувати та розвивати бізнес-проекти. Як результат – у 2018 році в промисловому секторі економіки реалізовано 35 інвестиційних проектів загальною вартістю понад 4,7 млрд. грн. та створено більше 3 тис. нових робочих місць.
«Активізація інвестиційної діяльності обумовила значне зростання обсягів будівельних робіт: індекс будівельної продукції склав 142,6%. Таким чином, Вінниччина займає 1 місце серед областей України. Частка Вінницької області у загальнодержавному обсязі будівельних робіт зросла з 3,0 до 4,1%».
Крім того, Володимир Мережко анонсував початок реалізації 66 інвестиційних проектів в промисловості вартістю понад 26 млрд. грн., що дозволить створити майже 6 тис. нових робочих місць протягом 2019-2021 років. Серед найпотужніших проектів, що забезпечать значний поштовх розвитку виробничої сфери: будівництво заводу з поглибленої переробки кукурудзи ТОВ «Зернопереробний комплекс «Альфа» в м.Гнівань; збільшення виробничих потужностей спільного проекту Державного Підприємства «Електричні Системи» у співпраці з компанією DELPHI; запуск нової лінії заводу «Fujikura» у м.Немирів; початок будівництва компанією «Head International Holding GmbH» заводу з виробництва продукції для зимових видів спорту; будівництво заводу «Дакса Бунге Україна» з переробки кукурудзи на крупу та борошно на території с.Демківка Тростянецького району; створення нових робочих місць на заводі з виробництва сонячних панелей компанії «KNESS GROUP»; початок будівництва наступної черги заводу з виробництва холодильного обладнання для напоїв компанії UBС Group; реалізація ПрАТ «Зернопродукт МХП» екологічного проекту з запуску в дію біогазового комплексу для виробництва електроенергії.
Як підсумував посадовець, завдяки успішній реалізації таких проектів на території Вінниччини, регіон визнано найкомфортнішим регіоном для ведення бізнесу в Україні за рейтингом Regional Doing Business 2018.
«Також, пріоритетним завданням Департаменту у 2019 році є підтримка розвитку підприємництва. Так, в області вже запроваджено механізм надання на конкурсних засадах грантів з обласного бюджету на розвиток бізнесу підприємцям-початківцям. У 2018 році участь у взяли 83 учасника, 36 з яких отримали гранти на реалізацію своїх бізнес-ідей в розмірі від 10 до 70 тисяч гривень у різних сферах діяльності. Внаслідок цього буде створено близько 100 нових робочих місць. У 2019 році на цей напрямок передбачено фінансування у розмірі 1,9 млн.грн. Крім того, з метою розширення діалогу «влада і бізнес – партнери» запроваджено новий формат робочих зустрічей голови облдержадміністрації з вінницькими підприємцями «кава з губернатором», діє установа бізнес-омбудсмена», - зазначив Володимир Мережко.
Очільник Департаменту не оминув увагою значне зростання обсягів експорту товарів на 12% та розширення переліку країн-партнерів до 137, що є найбільшим показником за всі роки незалежності України. Найбільше регіон експортує до Індії, Польщі, Китаю, Білорусі та Туреччини.
Також, Володимир Мережко не оминув питання роздрібної торгівлі області: «Стабілізацію ситуації на споживчому ринку області підтверджує показник «Індекс споживчих цін», за яким Вінниччина зайняла 2 місце в державі, що свідчить про один з найнижчих рівнів інфляції серед усіх регіонів України».