Обговорення регіональної програми інформатизації «Електронна Вінниччина 2019-2021» у форматі панельної дискусії відбулося сьогодні, 13 лютого, в обласному молодіжному центрі «Квадрат» за участі фахівців з питань інформатизації та електронного врядування Вінниччини.
Захід відбувся в рамках реалізації швейцарсько-української програми «Електронне врядування задля підзвітності влади та участі громади» EGAP. Модератором заходу виступив координатор програми EGAP у Вінницькій області Віктор Маценко.
У рамках заходу відбулось дві панельних дискусії на тему «Вінницька регіональна програма інформатизації: основні результати та перспективи розвитку» та «Якою має бути Вінницька регіональна програма інформатизації 2019-2021 роки».
У першій панельній дискусії взяли участь директор Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій Вінницької області Тетяна Пашиніна, начальник відділу інформаційного забезпечення та доступу до публічної інформації управління інформаційних технологій ОДА Ярослав Курзанов, директор Інституту вищих керівних кадрів Національної академії державного управління, кандидат технічних наук, профессор, координатор компоненту «Розбудова потенціалу» програми EGAP Андрій Семенченко і перший проректор з науково-педагогічної роботи по організації навчального процесу та його науково-методичного забезпечення Вінницького національного технічного університету Олександр Василевський.
Про законодавче, організаційне, інформаційно-аналітичне, методичне, ресурсне забезпечення РПІ розповів Андрій Семенченко. Він зазначив, що проект Національної програми інформатизації наразі знаходиться на розгляді у Верховній Раді України.
У свою чергу, координатор програми EGAP у Вінницькій області Віктор Маценко представив результати Вінницької програми інформатизації 2016-2018 роки.
До участі у другій панельній дискусії долучилися керівник ГО «Право» Віталій Дорох з презентацією Концепції е-демократії Вінницької області, керівник ТОВ «СОФТ Генерація» Віталій Гавриш повідомив про стан та перспективи системи електронного документообігу у Вінницькій області, а директор департаменту інформаційних технологій Вінницької міської ради Володимир Романенко ознайомив присутніх з розвитком інформаційних технологій та технологій Е-урядування у виконавчих органах Вінницької міської ради.
Основні завдання та тези панельних дискусій:
- обговорення ключових напрямків, які будуть закладені в регіональну програму Інформатизації 2019-2021;
- основна мета програми Інформатизації – надати мешканцям Вінницької області (в тому числі і представникам вразливих груп) кращий доступ до публічних послуг; публічним службовцям надати інструменти автоматизації роботи;
- покращення якості спілкування влада-громада;
- покращення безпеки і зменшення цифрового розриву між обласним центром та віддаленими населеними пунктами області.
Досягнення поставлених завдань дозволить кожному державному службовцю продуктивно використовувати власний час, а не витрачати на біганину між кабінетами і очікування в чергах, а також отримувати відповіді самостійно з відкритих джерел і включатись у вирішення питань, що турбують нашу громаду. Керівництво області, департаментів та відповідних служб матиме оперативну інформацію про стан справ «як на долоні», а також можливість оперативного реагування та ефективного планування дій.
Це вже друга програма інформатизації (перша РПІ 2016-2018), тому наразі триває оновлення і розширення програми інформатизації регіону. Завдання, що закладаються, це:
- надання якісних публічних послуг, як за рахунок автоматизація систем надання послуг через ЦНАП, так і за рахунок надання послуг повністю в електронному вигляді;
- продовження програми автоматизації документообігу ОДА та структурних підрозділів;
- покращення освітніх електронних інструментів для шкіл та ВНЗ;
- продовження проекту електронної системи охорони здоров'я і телемедицини eHealth на регіональному рівні;
- побудову внутрішньо обласної мережі цифрових комунікацій;
- запуск і підключення до геоінформаційних систем (ГІС), що дозволить покращити просторове планування, і, як наслідок – ефективно управляти ресурсами громад;
- втілення програми «Безпечний регіон», що дозволить покращити на Вінниччині контроль за пересуванням транспортних засобів та систему оповіщення і реагування на надзвичайні ситуації.
Виконання запланованих заходів із реалізації концепції «Концепції розвитку електронної демократії у Вінницькій області на 2019-2020» сприятиме створенню системи передачі знань і широких навчальних програм за новітніми технологіями як серед співробітників ОДА та структурних підрозділів, так і для громадян поважного віку та вразливих груп населення; загальному зростанню ефективності роботи департаментів за рахунок ІКТ, покращення інструментів прийняття рішень Вінницької обласної Ради.
Загалом в рамках співпраці з EGAP у Вінницькій області понад 1200 осіб з числа державних службовців, адміністраторів ЦНАП, інклюзивних груп (пенсіонери, люди з особливими потребами) пройшли різнопланові навчання задля покращення якості надання публічних послуг. Відбувається обмін досвідом і кращими практиками на всеукраїнському та міжнародному рівнях (Швейцарія, Естонія).