Сьогодні, 13 лютого, у приміщенні Вінницького коледжу культури і мистецтв ім. М.Д.Леонтовича відбулось розширене засідання колегії управління культури і мистецтв облдержадміністрації.
У заході взяв участь заступник голови обласної державної адміністрації Ігор Івасюк. Під час засідання посадовець акцентував увагу на ключових досягненнях та перспективах розвитку галузі культури в області.
«Працівникам культури Вінниччини є що сказати і є чим пишатися, адже ми маємо чимало здобутків у цій галузі. Минулого року на зміцнення матеріально-технічної бази, модернізацію закладів культури області було залучено 81 млн грн. Варто зазначити, що галузь культури справді має чимало перспектив для розвитку, адже минулий рік ознаменувався низкою знакових подій. Зокрема, було презентовано новий музичний колектив – Подільський камерний хор «Леонтович-капела» обласної філармонії. У 2018 році було проведено чимало заходів та культурно-мистецьких проектів всеукраїнського рівня. Крім цього, творчі колективи області стали призерами міжнародних та всеукраїнських заходів. Тож нам є що сказати, є чим пишатися і над чим працювати», - зауважив Ігор Івасюк.
Також заступник голови ОДА підкреслив важливе значення підтримки діячів культури Вінниччини. Так, у 2018 році персональні і творчі стипендії ОДА та обласної Ради в галузі культури і мистецтв отримали 17 митців, 18 письменників Вінниччини та 5 кращих студентів вищих мистецьких навчальних закладів. Також здійснено виплати всеукраїнських премій ім. C. Руданського, ім. М. Коцюбинського та ім. М.Д. Леонтовича. За словами Ігоря Івасюка, у 2018 році розмір преміального фонду зріс вдвічі.
Всі витрати були передбачені Програмою розвитку культури Вінницької області на загальну суму 445,2 тис.грн.
Під час засідання Ігор Івасюк також торкнувся ключових перспектив галузі культури: «Попереду ще багато звершень. Зокрема, особливо важливим є реалізація проекту щодо обласного театру ляльок, нове приміщення якого буде не лише сучасним, а й зручним для акторів та глядачів театру. Також заплановано проведення реставрації західної частини, відновлення центрального корпусу та східної частини палацу Потоцьких. Розвиток галузі культури залишається пріоритетним напрямком роботи влади області».
Під час засідання начальник управління культури і мистецтв ОДА Станіслав Городинський презентував звіт про підсумки роботи управління у 2018 році та ключові напрямки діяльності, заплановані на 2019 рік.
Значна увага була приділена мережі закладів культури області. За словами Станіслава Городинського, станом на 31 грудня 2018 року, кількість таких закладів на Вінниччині становила 2102 одиниці. Крім цього, до об’єднаних територіальних громад було передано 422 установи від загальної кількості. Натомість, 14 комунальних закладів є закладами обласного підпорядкування і фінансуються з обласного бюджету.
«Одним із пріоритетних напрямків роботи управління є забезпечення діяльності мережі закладів культури і мистецтв області, а також створення належних матеріально-технічних умов для надання культурних послуг. Зокрема, на функціонування закладів культури обласного підпорядкування у 2018 році виділено 160 млн. 628 тис. грн., що на 25% більше, порівняно з 2017 роком», - зазначив Станіслав Городинський.
Також начальник профільного управління поінформував про підготовку фахівців для галузі культури, яку здійснюють 2 вищі мистецькі навчальні заклади. За словами Станіслава Городинського, у 2018 році в обласному навчально-методичному центрі галузі культури, мистецтв та туризму підвищили кваліфікацію близько 500 працівників закладів культури області, 55 осіб з інших регіонів України.
Важливим аспектом розвитку галузі є модернізація технічних ресурсів та зміцнення матеріально-технічної бази закладів культури. За інформацією профільного управління ОДА, протягом 2018 року проведено капітальні і поточні ремонти у 473 об’єктах культури на загальну суму 81 млн. 968,0 тис. грн. Між іншим, за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку та обласного бюджету здійснено ремонти в 7 закладах культури і мистецтв обласного підпорядкування на загальну суму 5,8 млн. грн.
У минулому році було придбано 3 автомобілі для закладів культури обласного підпорядкування - історико-культурного заповідника «Буша», обласного театру ляльок та краєзнавчого музею на загальну суму 2,2 млн. грн. На придбання відповідного обладнання для закладів культури області використано 32 млн. 144 тис. грн., що на 10% більше, порівняно з 2017 роком.
Під час засідання Станіслав Городинський також акцентував увагу на формуванні сучасної музейної інфраструктури області: «У 2018 році рішенням колегії управління відкрито 4 музеї: музей АТО у м. Гайсин, музей історії села Гопчиця Погребищенського району, музей Володимира і Олександра Куцих у с.Шарапанівка Крижопільського району та музей народних ремесел і промислів у с. Гальжбіївка Ямпільського району».
У ході наради значна увага була приділена втіленню культурно-мистецьких проектів та заходів обласного і всеукраїнського рівнів. Зокрема, закладами культури області у 2018 році реалізовано 145 конкурсних та фестивальних програм, серед яких 10 міжнародних, 15 всеукраїнських, 19 обласних, 101 регіональний та районні мистецькі проекти. Увагу митців з України та багатьох країн Європи привернули міжнародні проекти: Шевченківське свято «В сім’ї вольній, новій», фестиваль ім. П.І. Чайковського та Н.Ф. фон Мекк, мистецький пленер «Кращий художник/The best artist - 2018», Дні джазової музики, Vinnytsia Jazz Fest, свято народного мистецтва «Українська витинанка», фестиваль народної хореографії «Барвінкове кружало».
Крім цього, у 2018 році 69 аматорських колективів стали учасниками міжнародних та понад 300 всеукраїнських заходів, з них 15 творчих колективів отримали «Гран-прі», майже 100 стали лауреатами престижних творчих акцій та 153 окремих виконавців отримали призові місця і почесні нагороди.
Підсумовуючи результати роботи управління, Станіслав Городинський також поінформував про охоплення дітей шкільного віку мистецькою освітою, покращення інформаційного забезпечення бібліотек, збагачення основного фонду музеїв області, розвиток професійного мистецтва та розвиток креативних індустрій та інших напрямків розвитку галузі культури Вінниччини.
Під час засідання заступник начальника управління культури і мистецтв ОДА Валентина Троян ознайомила присутніх зі встановленням груп оплати праці для бібліотечних та музейних закладів обласного підпорядкування.
У свою чергу, голова Вінницької обласної організації профспілки працівників культури Тетяна Побережна поінформувала про виконання чинного законодавства у сфері забезпечення соціальних гарантій працівників галузі.