Сьогодні, під головування Міністра соціальної політики України Андрія Реви відбулась всеукраїнська селекторна нарада, присвячена питанню запровадження механізму монетизації субсидій.
Учасниками селекторної наради були заступник Міністра соціальної політики України Лариса Попова, голова Пенсійного фонду України Євгеній Капінус, профільні заступники голів обласних державних адміністрацій, керівники Департаментів соціального захисту населення ОДА, міські та районні керівники управлінь соціального захисту в регіонах, керівники управлінь пенсійного фонду в областях та керівники представництв «Ощадбанку» в областях.
У вінницькій студії участь у нараді взяли заступник голови обласної державної адміністрації Ігор Івасюк, заступник Вінницького міського голови Галина Якубович, директор Департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації Наталя Заболотна, начальник Головного управління Пенсійного фонду у Вінницькій області Олена Корчака, начальники міських та районних управлінь праці та соцзахисту і пенсійного фонду.
На початку наради Андрій Рева зазначив: «Програма житлових субсидій в Україні існує майже 24 роки. Порядок їх надання змінювався і на сьогодні розмір обов’язкової частки платежу за послуги для кожної сім’ї визначається індивідуально за єдиною формулою і залежить виключно від розміру середньомісячного доходу домогосподарства в розрахунку на одну особу. Такий спосіб забезпечує принцип соціальної справедливості. З 1 січня 2019 року пільги і субсидії виплачуються не підприємству-надавачу послуг, а споживачу у грошовій формі в порядку встановленому Кабінетом Міністрів України. До того ж з липня 2018 року запроваджено електронний реєстр отримувачів субсидій, що дало можливість налагодити єдиний облік, забезпечити аналіз інформації про них і автоматизувати процес інформаційного обміну даних. З 1 січня 2019 року запроваджено надання громадянам субсидій на оплату ЖКП в грошовій формі відповідно до постанови КМУ №1176. Впровадження грошової форми здійснюватиметься поетапно. Зокрема, з 1 січня 2019 року субсидії в грошовій формі надаються домогосподарствам, які вперше звертаються за даним видом державної допомоги. Станом на сьогодні 4 тис субсидіантам на суму 6,7 млн грн перераховано кошти для розрахунку за ЖКП в безготівковій формі. З травня поточного року субсидії мають надаватись в грошовій формі всім домогосподарствам, а з жовтня 2019 року субсидії у грошовій формі отримуватимуть всі, а не лише ті хто користується субсидією в опалювальний період».
За інформацією заступника голови ОДА Ігоря Івасюка, у Вінницькій області станом на сьогодні кількість домогосподарств, які отримують субсидію, становить 251,7 тис. (40,5% від загальної кількості домогосподарств).
Кількість домогосподарств, які звернулись за призначенням субсидій після 1 січня 2019 року становить 11 тис 757 осіб, в тому числі за поточний тиждень звернулось 4 тис 545 домогосподарств.
Кількість домогосподарств, яким призначено субсидії після 1 січня 2019 року становить 1 тис 924, за поточний тиждень субсидію призначено 1 тис 152 домогосподарствам.
Сума нарахованих субсидій за 2018 рік становить 2450,5 млн. грн., заборгованість136,3 млн. грн. Сума нарахованих субсидій у 2019 році становить 311,5 млн. грн., профінансовано 305,5 млн. грн , заборгованість 142,3 млн. грн.
Кількість домогосподарств яким буде виплачено житлові субсидії «живими» грошима з 1 березня 2019 року становить 165,7 тис. домогосподарств.
Станом на 13 лютого 2019 року 86 тис 62 особи (75,4% від загальної кількості потенційних отримувачів компенсацій) звернулись до органів соціального захисту населення з заявами щодо виплати частини невикористаних сум субсидій на суму 53,0 млн. грн.
Управліннями праці та соціального захисту населення в органах Казначейства зареєстровано бюджетні зобов’язання суми частин невикористаних субсидій на суму 53,3 млн. грн., виплачено 85,4 тис домогосподарств (99,9 %).
За підсумками засідання Ігор Івасюк дав доручення присутнім керівникам управлінь соціального захисту в містах та районах області, щоб до 20 лютого всі реєстри субсидіантів були сформовані та передані до Міністерства соціальної політики України. В подальшому реєстр пенсіонерів звірять з реєстром субсидіантів і виокремлять ту частину пенсіонерів, які отримують субсидії. Дана інформація буде передана органам пенсійному фонду, які, в свою чергу, мають ці дані опрацювати та зробити відповідні нарахування, аби з початку березня розпочати виплату пенсій та субсидій.