Про це повідомили на засіданні підсумкової колегії Оратівської райдержадміністрації, яке відбулось сьогодні, 14 лютого, за участі заступника голови Вінницької облдержадміністрації Василя Броварника.
На колегії розглядалось питання «Про підсумки соціально-економічного розвитку району за 2018 рік та основні завдання на 2019 рік». На засідання були запрошені члени колегії райдержадміністрації, селищний, сільські голови, керівники районних управлінь, відділів та служб, керівники підприємств, установ і організацій, депутатський корпус району, директори навчальних та дошкільних закладів, представники районних ЗМІ.
Відкрив засідання голова Оратівської райдержадміністрації Олег Чугункін.
У своєму виступі заступник голови облдержадміністрації Василь Броварник прокоментував основні досягнення та виклики, які вдалося подолати минулого року в різних галузях життєдіяльності області: реформування первинної ланки медицини, децентралізація.
Акцентувавши увагу на позитивному результаті зробленого - покращенні фінансового стану та матеріальної бази галузей області, їх державній підтримці,
Василь Броварник зазначив: «Минулоріч значна увага була приділена будівництву, реконструкції та капремонту об’єктів освітньої галузі. Серед головних досягнень минулого року – завершення шкіл-довгобудів. У цілому на ремонтно-будівельні роботи 10 об’єктів галузі «Освіта» витрачено 30 млн.грн., в тому числі 13,0 млн. – кошти ДФРР. В минулому році у Вінницькій області розпочато реалізацію заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості. За рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам та співфінансування планується побудувати 14 амбулаторій загальної практики сімейної медицини в 12 районах області. Сьогодні вже ведеться будівництво 11 амбулаторій».
У своєму звіті голова райдержадміністрації Олег Чугункін зосередив увагу на виконаній роботі за минулий рік з відображенням основних цілей збалансованого розвитку району, а саме: безпека життєдіяльності населення району, зростання конкурентоспроможності економіки району та залучення інвестицій, екологічна безпека навколишнього середовища, розвиток соціальної, медичної, освітньої та культурної сфери, розвиток місцевого самоврядування та децентралізація влади.
«Внаслідок політики децентралізації, декларованої Урядом України, у громади на місця надходять значні фінансові ресурси. До бюджетів усіх рівнів по району надійшло 180,4 млн. грн. власних надходжень, або на 38,6 млн. грн. (на 27,2%) більше в порівнянні з 2017 роком. Зокрема, до державного бюджету надійшло 83,9 млн. грн., що на 22 млн. грн. більше, ніж 2017 року», - зауважив Олег Чугункін.
У 2018 році сільськогосподарськими підприємствами району зібрано 196,6 тис. тонн зерна при урожайності 80,2 цнт з гектара, або на 53 тис. тонн більше проти минулого року. Це 5-й показник по області. А 11 господарств району мають урожайність зернових понад 80 цнт з гектара.
В економіку району залучено 216,9 млн. грн. капітальних інвестицій. Це на 11,1 млн. грн., або на 5,4% більше, ніж у 2017 році.
У звітному періоді в районі реалізовано 2 інвестиційні проекти:
- будівництво ТОВ «Воїнське ХПП» зерноскладу на 8 тис. тонн вартістю 9 млн. грн.;
- відновлення підприємством «Укрпостач» промислової розробки Староживотівського родовища гранітів вартістю 9 млн. грн.
Впроваджуються ще 3 інвестиційні проекти. З них, на стадії завершення інвестиційний проект ТОВ «РОСЬКА» щодо введення у с. Якимівкапотужностей із виробництва натурального продуктового оцту вартістю 5,2 млн. грн.
Важливим фактором сприяння розвитку населених пунктів є залучення додаткових інвестицій у соціальну сферу села шляхом активізації участі у конкурсах і грантових проектах.
Серед переможців 15-го обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад 9 проектів нашого району. Зокрема, 2 проекти Оратівської селищної об’єднаної територіальної громади та 7 проектів шести сільських рад. Загальний бюджет реалізованих проектів становить 2,4 млн. грн., з яких 932,0 тис. грн. залучено з обласного бюджету.
У стадії завершення проект щодо капітального ремонту з впровадженням енергозберігаючих технологій Оратівської опорної загальноосвітньої школи I-III ступенів Оратівської селищної об’єднаної територіальної громади. Вартість проекту – 3,3 млн. грн., в т.ч. 2,7 млн. грн. з Державного фонду регіонального розвитку.
Підсумовуючи засідання колегії, Олег Чугункін зауважив, що районна державна адміністрація зосередила свою увагу на найскладніших проблемах сьогодення району. Багато завдань необхідно ще вирішити, забезпечити впровадження реформ на місцевому рівні, а для цього потрібна консолідація зусиль та узгоджені дії органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.