Днями, 15 лютого, у Головному управлінні Державної казначейської служби України у Вінницькій області відбулось засідання колегії територіального органу за підсумками роботи у 2018 році.
У заході взяв участь перший заступник голови ОДА Андрій Гижко.
Начальник ГУ ДКСУ у Вінницькій області Сергій Бакута ознайомив присутніх з ключовими змінами в роботі територіального органу. Зокрема, на сьогодні облаштовано приміщення для подачі електронної звітності, платіжних доручень, юридичних та фінансових зобов`язань на території Головного управління для клієнтів, у яких відсутній доступ до мережі інтернет. Також встановлено мультимедійне обладнання, за допомогою якого транслюється важлива для розпорядників коштів та інших клієнтів казначейства інформація.
Під час заходу Андрій Гижко зауважив, що кількість відвідувачів в управлінні обслуговування розпорядників коштів та інших клієнтів помітно зменшилась, що є результатом системної роботи вінницьких казначеїв у напрямку запровадження дистанційного обслуговування клієнтів.
Розпочинаючи засідання, Сергій Бакута акцентував увагу присутніх на результатах децентралізації 2018 року. За його словами, минулого року касові видатки розпорядників та одержувачів коштів місцевих бюджетів Вінницької області становили 30,7 млрд грн, а це на 46,6% більше, ніж у 2017 р. Між іншим,
касові видатки розпорядників та одержувачів коштів державного бюджету області склали 25,5 млрд грн, що перевищує показник 2017 року на 3,6 млрд грн.
Під час колегії значна увага була приділена запровадженню системи дистанційного обслуговування. Так, станом на 1 січня поточного року загальна кількість клієнтів, які підключені до системи через ПТК «Клієнт Казначейства – Казначейство» та працюють у ній, збільшилась вдвічі, і становить 1233. Також укладено 1791 договір на розрахунково-касове обслуговування за допомогою СДО, 957 клієнтів подають документи в електронній формі.
Особливо важливою є робота Головного управління щодо безспірного списання коштів з державного, місцевих бюджетів та бюджетних установ. За словами Сергія Бакути, протягом 2018 року надійшло 1 193 пакети документів від органів Державної виконавчої служби України щодо стягнення коштів з органів Пенсійного фонду.
Юридичним відділом Головного управління було передано до Державної казначейської служби України для подальшого виконання КПКВ 3504040 «Заходи щодо виконання рішень суду, що гарантовані державою» 663 пакети документів. Було опрацьовано 2 967 пакетів документів на суму 15,7 млрд грн. відповідно до постанови Кабміну від 03.09.2014 № 440 «Про затвердження Порядку погашення заборгованості за рішеннями суду, виконання яких гарантується державою».
Під час засідання Андрій Гижко подякував казначеям області за системну і якісну роботу, підкресливши важливе значення інноваційних підходів, впроваджених у роботі казначейської служби.
«Особливо важливою є допомога розпорядникам коштів щодо тендерних закупівель, - підкреслив посадовець. – Ви попереджаєте використання бюджетних коштів без застосування процедур «ProZorro». Таким чином, економія по обласному бюджету склала 77 млн грн».
Також Андрій Гижко зазначив про необхідність допомоги спеціалістам, які розпоряджаються місцевими бюджетами, особливо у новостворених об`єднаних територіальних громадах.
У свою чергу, начальник ГУ ДСКУ подякував керівництву області за підтримку. Зокрема, за сприяння обласної влади минулого року було придбано 16 комп`ютерів та мультимедійне обладнання.
Під час засідання члени колегії розглянули низку питань. Зокрема, щодо проведення інвентаризації рахунків, активів і зобов’язань та результатів виконання бюджетів розповіла начальник управління бухгалтерського обліку операцій з виконання бюджетів Руслана Вдовцова.
З підсумками запровадження централізованої моделі виконання дохідної частини бюджету присутніх ознайомила присутніх начальник відділу бюджетних надходжень та казначейських операцій Оксана Зигар. За її словами, у 2018 році в області було відкрито 221 549 рахунків за надходженнями, відкритими в АС «Є –Казна Доходи». Надходження на нові рахунки для зарахування податків, зборів та інших платежів, відкритих на єдиному загальнодержавному МФО, склали 96 377 млн грн.
Начальник відділу обслуговування операційного дня Дмитро Яремчук розповів присутнім про розвиток внутрішньоплатіжної системи Державної казначейської служби України та Системи електронних платежів Національного Банку України. За його словами, з квітня поточного року розпочнеться впровадження в промислову експлуатацію технології обміну інформацією в системі електронних міжбанківських переказів Національного банку України нового покоління. Зокрема, буде запроваджено міжнародний банківський рахунок IBAN для внутрішньодержавних розрахунків у національній валюті.