Сьогодні, 19 лютого, за участі заступника голови Вінницької облдержадміністрації Олександра Крученюка відбулось засідання підсумкової колегії Літинської райдержадміністрації.
Відкрив засідання колегії голова райдержадміністрації Ярослав Чернега, який прозвітував щодо підсумків соціально-економічного розвитку району за 2018 рік та окреслив основні завдання на 2019 рік.
На засідання були запрошені члени колегії райдержадміністрації, керівники управлінь, відділів та інших структурних підрозділів райдержадміністрації, керівники підприємств, установ та організацій району, голови сільських та селищної рад, представники ЗМІ та громадських організацій.
Увазі присутніх було запропоновано відеоролик «Вінниччина - 2018. Є що сказати», в якому відображено основні досягнення області в різних сферах впродовж минулого року.
Голова райдержадміністрації Ярослав Чернега у своєму звіті зосередив увагу на виконаній роботі за минулий рік з відображенням основних цілей збалансованого розвитку району, а саме: зростання конкурентоспроможності економіки та залучення інвестицій, безпека життєдіяльності населення району, екологічна безпека навколишнього середовища, розвиток соціальної, медичної, освітньої та культурної сфери, розвиток місцевого самоврядування та децентралізація влади.
«Одним із основних завдань та результатів роботи райдержадміністрації є активізація інвестиційної та грантової діяльності. В 2018 році районом отримано значну фінансову підтримку з державного бюджету на здійснення заходів із соціально-економічного розвитку району, яка склала понад 4 млн. грн. Важливим аспектом для розвитку району є інвестиційна діяльність. У 2018 році реалізовано проекти з будівництва зернових сушарок в с. Микулинці (ПП «Підкалюк») вартість 3 млн. грн. та в с. Пеньківка (ФГ «Пеньківка») вартість 15 млн. грн., створено 10 робочих місць», - зазначив Ярослав Чернега.
Також в поточному році продовжують реалізовуватися проекти:
- ТОВ «Реал СейпКомпані» - з будівництва зерносховища в с. Журавне, загальною вартістю 14 млн. грн., планується створити 10 робочих місць;
- ФГ «Щербич»- з будівництва тваринної ферми, загальною вартістю 30 млн. грн., планується створити 12 робочих місць;
- ТОВ «Літин-Біосфера» розпочав будівництво об’єктів лікувально-санаторного типу та рекреаційного призначення за межами с.Миколаївка. Заплановано створити - 35 робочих місць.
Голова райдержадміністрації Ярослав Чернега акцентував увагу присутніх на тому, що в рамках виконання Ініціативи Президента України Петра Порошенка з розвитку і підтримки сільської медицини у с. Багринівці розпочалося будівництво нової медичної амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Об’єкт планується ввести в експлуатацію в поточному році, орієнтовна вартість складає понад 10 млн.грн.
У центрі уваги продовжує залишатися питання забезпечення для населення району державних гарантій доступності та рівних можливостей отримання якісної та повноцінної загальної середньої освіти.Важливим моментом є те, що в районі розпочав функціонувати перший освітній округ, який складається з комунального закладу «Опорний заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ст. с. Багринівці Літинської районної ради» та двох філій - І-ІІ ст. у с. Вінниківці та І ст. у с. Літинка. 13 червня 2018 року рішенням сесії районної ради було створено комунальну установу «Літинський районний Інклюзивно-ресурсний центр» Літинської районної ради. На облаштування кабінетів новоствореного Інклюзивно-ресурсного центру держава виділила субвенцію в сумі 180 тис. 700 грн.
Важливим фактором сприяння розвитку населених пунктів є залучення додаткових інвестицій у соціальну сферу населених пунктів району шляхом активізації участі у конкурсах і грантових проектах.
В свою чергу заступник голови облдержадміністрації Олександр Крученюк прокоментував основні досягнення та виклики, які вдалося подолати минулого року в різних галузях життєдіяльності області: реформування первинної ланки медицини, децентралізація, акцентувавши увагу на позитивному результаті зробленого - покращенні фінансового стану та матеріальної бази галузей області, державній підтримці.
«В Літинському районі зроблено за минулий рік досить багато, але на цих здобутках не потрібно зупинятися. У районі вже створено опорний навчальний заклад, але цього недостатньо, потрібно збільшувати кількість опорних шкіл, так як в наступному році планується збільшити фінансування на опорні освітні заклади, що дасть можливість покращити матеріально-технічну базу та якість навчання. Курс, зайнятий Президентом України, Прем’єр-Міністром, депутатським корпусом в питанні впровадження реформи децентралізації направлений на збільшення можливостей на місцях та створення належних умов для реалізації соціально-економічних та культурних питань. Задум децентралізації – віддати владу та ресурс на місця», - зазначив Олександр Крученюк.
Під час заходу також відбулося засідання Ради регіонального розвитку Літинського району та затверджено об’єкти територіальних громад району, які мають першочергово реалізуватися у 2019-2021 роках.
Підсумовуючи засідання колегії, Ярослав Чернега зауважив, що районна державна адміністрація зосередила свою увагу на найскладніших проблемах сьогодення району. Багато завдань необхідно ще вирішити, забезпечити впровадження реформ у країні на місцевому рівні, а для цього потрібна консолідація зусиль та узгоджені дії органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.