Сьогодні, 21 лютого, відбулося підсумкове засідання колегії Барської районної державної адміністрації, у якому взяв участь голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій.
У залі були також присутні керівники управлінь та відділів райдержадміністрації, територіальних підрозділів, господарський актив району, очільники територіальних громад.
На порядок денний засідання, що розпочалося з вручення Почесних грамот і квітів за сумлінну працю кращим працівникам Барського краю, було винесене одне питання – «Про підсумки соціально-економічного розвитку Барського району за 2018 рік та завдання на 2019 рік».
Звертаючись до учасників зібрання, Валерій Коровій наголосив, що Барський район має потужний потенціал.
«Потрібно і надалі серйозно працювати над тим, аби сповна використати весь наявний ресурс для створення нових робочих місць, збільшення доходної частини бюджету, зокрема через залучення в промислову галузь інвесторів», – наголосив голова облдержадміністрації.
Керівник області також докладно зупинився на питаннях організації надання громадянам адміністративних послуг, проведення закупівель через систему «Prozorro», дорожнього будівництва, реформ у галузях освіти, охорони здоров’я, впровадження механізму монетизації субсидій тощо.
Порушив Валерій Коровій і такі актуальні теми, як патріотичне виховання молоді, створення Православної церкви України.
Звітуючи про проведену в минулому році роботу, голова райдержадміністрації Володимир Саволюк докладно зупинився на всіх важливих питаннях, розв’язання яких забезпечує належну життєдіяльність району та його поступальний розвиток.
Зокрема, він зазначив, що в економічній сфері дії виконавчої влади були зосереджені на збільшенні випуску продукції, підвищенні рівня заробітної плати, поліпшення інвестиційного клімату.
Так, за січень – грудень 2018 року підприємствами району вироблено товарної продукції на суму більше 496,4 млн. грн., реалізовано промислової продукції (робіт,послуг) на суму 477,9 млн. грн.
Обсяги експорту та імпорту товарів по Барському району у звітному періоді 2018 року становили, відповідно, 16,7 млн. дол.США і 2,6 млн.дол.США.
Станом на 01 січня 2019 року загальна кількість зареєстрованих суб’єктів малого та середнього підприємництва становила в районі 1936 одиниць: в т.ч. юридичних осіб - 337, фізичних осіб-підприємців – 1599, де працюють 3489 працівників.
У 2018 році в районі започаткували діяльність 349 новостворених суб’єктів господарювання, із яких 33 юридичних осіб та 316 – фізичних осіб-підприємців.
Cума надходжень до бюджетів усіх рівнів у 2018 році становила 270,0 млн. грн. (що на 42,1 % більше минулого року).
В районі особлива увага приділяється інвестиційній політиці. З початку інвестування станом на 01.10.2018 р. в економіку району залучено іноземних інвестицій на суму 9,1 млн. дол. США, що становить 178,4 дол. США на душу населення .
У Барському районі реалізовані такі інвестиційні проекти, як будівництво фруктосховища з регульованим газовим середовищем ТОВ “Агрокомплекс Барський” с.Терешки потужністю 5,0 тис. тонн, 12 робочих місць, та у ФГ “Пастух” в с.Попівці потужністю 3,6 тис. тонн, 8 робочих місць.
Компанія ТОВ “Джімакс Груп” завершує роботи щодо будівництва фотогальванічної електростанції потужністю 16 МВт на землях Барської ОТГ та готуються відповідні дозвільні документи на будівництво сонячних електростанцій на землях Ялтушківської та Балківської сільських рад на території більш як 30 га.
На сьогодні райдержадміністрацією продовжується робота щодо залучення в район інвесторів. Так, Державне підприємство «Електричні системи» у співпраці з американською корпорацією DELPHI шукають відповідну земельну ділянку для відкриття нового заводу з виробництва електротехнічної продукції для автомобільних заводів Європи з початковим створенням 500 і більше робочих місць. Керівництвом райдержадміністрації було запропоновано та спільно з керівником Вінницького заводу оглянуто декілька ділянок, але найбільш прийнятна до технічних вимог – це кагатні поля території цукрового заводу.
Однією із важливих умов соціально-економічного розвитку Барcького району є державна підтримка реалізації інвестиційних проектів.
У 2017-2018 році район отримав значну фінансову підтримку держави на реалізацію інвестиційних проектів соціального спрямування – це субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій в обсязі майже 18,2 млн. грн., що в 3 рази більше рівня попереднього періоду. Загальна кошторисна вартість цих проектів складає понад 21,2 млн. грн.
Зокрема, на медичну галузь спрямовано 8,4 млн. грн., галузь освіти - 2,7 млн. грн., спортивну галузь - 5,2 млн. грн., на благоустрій - 1,7 млн. грн.
Щодо закупівель через систему Prozorro, то підпорядкованими бюджетними установами райдержадміністрації у 2018 році проведено 253 закупівлі на суму понад 25,6 млн. грн. За результатами проведених електронних закупівель отримано економії коштів на суму 1,02 млн. грн.
З метою належної організації виконання Закону України «Про адміністративні послуги» в районі успішно працюють відділи надання адміністративних послуг та державної реєстрації, що дає можливість створювати зручні та доступні умови спілкування громадян з владою, можливість подання документів та отримання послуг в електронній формі. У 2018 році відділом надання адміністративних послуг райдержадміністрації надано 30 тисяч послуг.
Однією з базових складових сфери матеріального виробництва в економіці району є сільське господарство. У 2018 році посівна площа під урожай становила 40794 га. Валовий збір зернових та зернобобових культур склав 133095 тонн при урожайності 61,8 ц/га.
Продовжує інтенсивно розвиватися в районі і садівництво. За минулий рік зібрано 38 тис. тонн плодово-ягідної продукції, що на 11 тис. тонн більше 2017 року, крім того, посаджено 230 га нових високопродуктивних садів за інтенсивною технологією. За останні 5 років в районі по інтенсивній технології висаджено багаторічних насаджень на площі 1,3 тис. га.
«Сьогодні ми вже можемо заявити про своє яблуко на міжнародних ринках. Якість та смак нашого барського яблука досить активно представило ТОВ «Киянівка», яке експортувало всю вирощену біологічну плодову продукцію в Австрію. Активно проводиться реалізація яблук і в інші країни Євросоюзу», - зазначив Володимир Саволюк.
Завершено розрахунки за земельні частки (паї): із нарахованих 89 млн. 704 тис. грн. виплачено 144 млн. 444,4 тис. грн., що становить 161 %.
Очільник району Володимир Саволюк також прозвітував про роботу щодо забезпечення надходжень до бюджету району, про виконання намічених завдань у сферах соціального захисту населення, охорони здоров’я, освіти, культури, благоустрою та ін.
Щодо основних стратегічних напрямів діяльності райдержадміністрації на 2019 рік, то серед окреслених пріоритетів: забезпечення виконання Закону України «Про добровільне об`єднання територіальних громад», продовження роботи з впровадження енергозберігаючих заходів у закладах бюджетної сфери та житлово-комунального господарства, забезпечення сталої роботи мережі закладів освіти та охорони здоров’я, участь у міжнародних і національних фондах та програмах міжнародного співробітництва (інвестиційна діяльність); відродження культурних цінностей; створення умов для розвитку громадянського суспільства шляхом забезпечення підвищення якості державного управління, прозорості, відкритості у діяльності районної державної адміністрації .
Завершуючи свій виступ, голова райдержадміністрації Володимир Саволюк зазначив: «Все, чого ми досягли – результат співпраці структурних підрозділів райдержадміністрації з обласною державною адміністрацією та обласною радою, міською, селищною та сільськими радами, депутатами всіх рівнів, установами і підприємствами району, громадськістю»
Вагомою в реалізації багатьох важливих для нашого краю проектів, як зазначив очільник району, була державна підтримка, допомога депутата Верховної Ради України Івана Мельничука. Володимир Саволюк висловив вдячність усім, хто тією чи іншою мірою причетний до розв’язання актуальних для Барського району питань.
Підсумовуючи публічний звіт керівника району, голова облдержадміністрації Валерій Коровій наголосив: «Прагнучи змін на краще, треба вірити у власну спроможність досягати поставленої мети». Переконливим підтвердженням цих слів був відеоролик «Вінничина-2018. Є що сказати!», який переглянули учасники засідання підсумкової колегії.