Сьогодні, 21 лютого, відбулось засідання робочої групи з питань запобігання домашньому насильству Міжвідомчої ради з питань сім’ї, гендерної рівності, запобігання домашньому насильству та протидії торгівлі людьми.
Головувала на засіданні начальник управління праці та сімейної політики Департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації Світлана Ярмоленко.
Серед присутніх керівники закладів та установ соціальної сфери Вінницької області, представники правоохоронних органів та громадських організацій.
«Сьогодні ми маємо змогу ознайомитись із аналізом показників по Вінницькій області, зокрема, маємо дані по кількості складених адмінпротоколів у 2018 році за статтею 173-2 за КУпАП про вчинення насильства в сім’ї 5 тис 935, а також маємо кількість звернень до мобільних бригад – 1 тис 822 і кількість жінок та дітей, які скористались послугами притулку – 30 та 37 відповідно. Всі ці дані зібрані для аналізу ситуації, відстежування динаміки і в подальшому впровадження нових механізмів профілактики такого ганебного явища, як насильство в сім’ї та надання допомоги постраждалим», - зазначила на початку засідання Світлана Ярмоленко.
На розгляд Міжвідомчої ради було винесено питання щодо проблем та викликів, можливостей у сфері попередження та протидії домашньому насильству у Вінницькій області.
Окрім того, присутніми проаналізовано кейси для виявлення додаткових та специфічних факторів, які пов’язані з цими ганебними явищами.
Присутні також мали можливість ознайомитись із інформаційною кампанією, яка орієнтована на постраждалих осіб. В першу чергу, це стосувалось проведення необхідної підготовчої роботи, залучення фахівців та спільного визначення цільових аудиторій та місць проведення даної кампанії.
Останнім питанням, яке розглядалось під час засідання, стало направлення до притулку, або відповідних спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства, або насильства за ознакою статі.