Сьогодні, 21 лютого, за участі заступника голови Вінницької облдержадміністрації Олександра Крученюка відбулось засідання підсумкової колегії Козятинської райдержадміністрації.
На колегії розглядалось питання «Про підсумки соціально-економічного розвитку району за 2018 рік та основні завдання на 2019 рік». На засідання були запрошені члени колегії райдержадміністрації, керівники управлінь, відділів та інших структурних підрозділів райдержадміністрації, керівники підприємств, установ та організацій району, голови сільських та селищної рад, представники ЗМІ та громадських організацій.
Відкрив засідання колегії голова райдержадміністрації Юрій Слабчук
Увазі присутніх було запропоновано відеоролик «Вінниччина - 2018. Є що сказати», в якому відображено основні досягнення області в різних сферах впродовж минулого року.
Заступник голови облдержадміністрації Олександр Крученюк у своєму виступі прокоментував основні досягнення та виклики, які вдалося подолати минулого року в різних галузях життєдіяльності області.
Заступник голови ОДА також зазначив: «У Козятинському районі зроблено за минулий рік багато, але на цих здобутках не потрібно зупинятися. Ваш район дуже потужний, але, на жаль, чомусь голови сільських рад не беруть участь у обласному конкурсі, а це могло б покращити розвиток територіальних громад».
Голова райдержадміністрації Юрій Слабчук у своєму звіті зосередив увагу на завданнях визначених «Картою пріоритетів і цілей на 2018 рік» та завданнях на 2019 рік.
Одним із завдань та результатів роботи райдержадміністрації є безпека життєдіяльності населення району. В умовах проведення операції об’єднаних сил на Сході України, районна державна адміністрація спрямовувала свою роботу на реалізацію державної політики з питань правоохоронної роботи та вирішення питань зміцнення обороноздатності району. На виконання Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» на базі Козятинського району з 5 по 11 грудня 2018 року успішно проведено навчальні збори з керівним та резервним складом батальйону територіальної оборони.
Важливим важелем для розвитку району є зростання конкурентоспроможності його економіки, що залежить від виконання програми економічного і соціального розвитку району, поліпшення розвитку сільських територій та наповнення місцевих бюджетів. Юрій Слабчук відмітив, що власних доходів загального фонду бюджету району минулоріч отримано 119,9 млн. грн., виконання забезпечено на 116,7% до уточненого річного плану. Порівняно з 2017 роком у співставних умовах (а саме без урахування показників Глухівецької об’єднаної територіальної громади) їх одержано на 19,7 млн. грн., або на 19,7 % більше. Щодо агропромислового комплексу, то він являється основою економіки району. В цій сфері працює 104 суб’єкти господарської діяльності, в обробітку яких знаходиться 76 тис. га ріллі.
Щодо заробітної плати, то у 2018 році продовжується тенденція щодо зростання темпів росту заробітної плати.
Середньомісячна заробітна плата по району (згідно прогнозних показників) збільшилась в порівнянні з минулим роком на 28,1% та складає 7030 грн. Заборгованості з виплати заробітної плати немає.
В рамках виконання Ініціативи Президента України Петра Порошенка з розвитку і підтримки сільської медицини у с. Білопілля розпочалося будівництво нової медичної амбулаторії загальної практики сімейної медицини.
Підсумовуючи засідання колегії очільник району запевнив, що Козятинська районна державна адміністрація і надалі тісно співпрацюватиме з органами місцевого самоврядування, підприємцями, сільгоспвиробниками, громадськими організаціями з тим, аби продовжити кроки по збереженню власного потенціалу району, відновленню процесів нарощування виробництва, стимулюванню інвестиційної діяльності з метою підвищення рівня життя людей та підтримки найвразливіших верств населення району. А також подякував сільським радам, підприємствам, установам і організаціям, всім тим, хто доклав своїх зусиль для забезпечення злагодженої роботи, підвищуючи тим самим власний авторитет, авторитет влади та відповідний рівень району.