Сьогодні, 21 лютого, відбулося підсумкове засідання колегії Іллінецької РДА, в якому взяв участь заступник голови облдержадміністрації Василь Броварник. В роботі колегії також взяв участь Народний депутат України Руслан Демчак.
В ході колегії заслухано публічний звіт голови Іллінецької РДА Андрія Лисака про соціально-економічний розвиток району в 2018 році та основні завдання на 2019 рік. Розпочалася колегія із перегляду відеоролика «Вінниччина - 2018. Є що сказати!» про досягнення області у різних галузях.
Крім членів колегії, у заході взяли участь керівники підприємств, установ та організацій району, структурних підрозділів райдержадміністрації; сільські, селищний, міський голови, керівники територіальних підрозділів міністерств та відомств України, сільськогосподарських формувань, закладів освіти, охорони здоров’я, культури, депутати районної ради, представники громадських організацій, засобів масової інформації. Під час зустрічі Андрій Лисак поінформував про основні показники, що характеризують економічний та соціальний розвиток району за 2018 рік: індекс споживчих цін - 109%; зростання роздрібного товарообороту – 114%; індекс промислового виробництва – 124,8%; темп росту заробітної плати – 126,2%; зростання обсягів виробництва зернових – 131%.
«Розпочинаючи 2018 рік кожен із нас вибудовував плани і перспективи. Всі вони передбачали розвиток, розбудову, удосконалення. В державі здійснюються глибинні системні реформи: судова, медична, освітня, пенсійна. Взято курс на проведення капітального ремонту, оновлення доріг, активною є робота з іноземними інвесторами», – зауважив Андрій Лисак.
Очільник району відмітив, що валовий збір зернових та зернобобових культур склав 188195 тонн зерна (у заліковій вазі), що більше проти минлого року на 44667тонн. Середня урожайність зернових культур 79,9 ц/га, що відповідно більше проти минулого року на 25,9 ц/га.
Урожайність основної продовольчої культури – озимої пшениці в порівнянні з минулим роком вища на 8,7 центнерів з гектара. Господарствами району зібрано вал кукурудзи 134595 тонн при середній врожайності 106,1 ц/га. Дана врожайність більша проти минулого року на 29,6 ц/га. Продовжується тенденція нарощення площ під технічні культури. В минулому році вона становила 15713 га, що більше проти минулого року на 2603 га. Сільськогосподарськими товаровиробниками закладено необхідну базу під урожай 2019 року.
Кон’юнктура ринку та державна підтримка позитивно відобразилися на зростанні у галузі тваринництва. Збільшується чисельність поголів’я ВРХ на 280 гол., поголів’я свиней на 564 голови. За 2018 рік господарствами району вироблено 11934 тонни молока, що на 459 тонн більше проти відповідного періоду минулого року, надій молока на корову становив 6317 кг.
За підсумками роботи за рік промисловими підприємствами району вироблено та реалізовано продукції більше як на 3 млрд.грн., при темпі приросту 24,8%. Район стабільно займає 2 місце в обласному рейтингу серед районів. Частка району у промисловому виробництві області зросла з 3,8 до 4,2%. Основна частка промислового виробництва належить харчовим підприємствам: «Люстдорф» та Іллінецький цукровий завод.
Заробітна плата у порівнянні з відповідним минулорічним періодом зросла на 26,2% і за підсумками ІІІ кварталу 2018 року становила 7884 грн. Заборгованість по заробітній платі на економічно-активних підприємствах району відсутня.
Окремо керівник району зупинився на результатах робити податкової служби і питаннях наповнення бюджетів. Протягом січня–грудня 2018 року до бюджетів усіх рівнів надійшло 312,1 млн.грн. (темп росту 121%): до державного бюджету надійшло 141млн.грн. (темп росту 117%), до місцевих бюджетів – 171,1млн.грн. (темп росту 124.4%),
Порівняно з минулим роком приріст надходжень до державного бюджету склав 20,2 млн.грн. або 17%. Надходження збільшились по ПДВ - в 1,23 рази (на 15,6 млн.грн.), ПДФО до Зведеного бюджету - в 1,43 рази (на 37,3 млн.грн.), в т ч. до ДБ в 1,28 рази (на 8,6млн.грн.), військовому збору – в 1,2 рази (на 160 млн.грн.,).
Протягом січня-грудня 2018 року надійшло 110,9 млн.грн. єдиного соціального внеску. Порівняно з минулим роком надходження зросли в 1,3раза або на 23,7 млн.грн.).
До місцевих бюджетів протягом 2018 року надійшло 171,1 млн.грн. Порівняно з минулим роком приріст надходжень до місцевих бюджетів склав 33,5 млн.грн. або 24,4%. Найбільша питома вага в наповненні місцевих бюджетів належить: податку на доходи фізичних осіб (69%); єдиному податку (15.65%); земельному податку (11,7%).
Закупівлі за бюджетні кошти здійснюються через електронну систему Prozorro. За минулий рік проведено 83 електронних торги, закуплено товарів на суму 7,28 млн. грн. та зекономлено 631 тис. грн., або майже 9% фінансових ресурсів, що дало можливість додатково придбати чи виконати роботи. У 2017 році частка зекономлених коштів становила 3,3%.
Залучення інвестиційних коштів з різних джерел залишається пріоритетним напрямком в діяльності районної влади. За 9 місяців минулого року освоєно більше 242 млн. грн. капітальних інвестицій. Зокрема, введено у експлуатацію: фотогальванічну електростанцію на джерелах сонячної енергії «Дашів» на території Дашівської селищної ради, вартістю 11,8 млн.євро; Сміттєсортувальний комплекс на території твердих побутових відходів у м.Іллінцях, вартістю майже 12 млн.грн. З обласного бюджету, завдяки участі у 15 конкурсі розвитку територіальних громад, залучено більше пів млн.грн. Зведений бюджет району (загальний і спеціальний фонд) з урахуванням міжбюджетних трансфертів становить 227 688,0 тис. гривень.
«Розвиток інфраструктури району, створення комфортних умов проживання – це пріоритетні завдання для влади.Майже в кожному селі ми зробили кроки для покращення умов. Дороги, тротуари, освітлення, дитячі майданчики – їх будівництво стало вже звичним ділом. Створення об’єднаних громад лише додало фінансових можливостей у цій справі», – наголосив Андрій Лисак. Очільник району окремо зупинився на соціальній сфері району.
Освітня мережа району повністю задовольняє потреби. В загальноосвітніх школах навчаються 3888 учнів, працює 539 учителів. Дошкільною освітою охоплено 1538 вихованців, навчальний процес у дошкільних закладах забезпечують 184 педагоги. Позашкільними навчальними закладами, які перейшли до ОТГ, охоплено 959 учнів та 25 педагогів.
«Ми одними із перших в області створили в ОТГ опорні школи, які вже сьогодні мають позитивні результати роботи», – наголосив Андрій Лисак. Серед завдань на 2019 рік: продовження реалізації реформ децентралізації, освітньої та медичної реформ, легалізація заробітної плати, збільшення податкових надходжень, підвищення рівня заробітної плати та рівня життя громадян, удосконалення системи соціального захисту населення та впровадження нового механізму надання субсидій, реалізація перспективних планів розвитку територіальних громад району, враховуючи потребу та пріоритетність, визначені жителями громад, ремонт доріг, встановлення вуличного освітлення, енергомодернізація, залучення інвестицій тощо.
У свою чергу Дашівський селищний голова Сергій Тітаренко, детально проаналізував зростання фінансових можливостей об’єднаної громади. У своїй презентації акцентував увагу на реалізованих у 2018році інфраструктурних проектах: будівництво водогонів, тротуарів, доріг, освітлення вулиць. Селищний голова поділився планами на 2019 рік.
Відеопрезентація заступника Іллінецького міського голови з гуманітарних питань Людмили Трохимець стосувалась соціально-економічного розвитку Іллінецької ОТГ та заходів в рамках перспективного плану розвитку громади.
Підсумовуючи публічний звіт голови РДА, Василь Броварник зазначив: «В області розпочато та реалізовується багато проектів. Будується більше 600 об’єктів, які забезпечать роботою наших земляків. Децентралізація, в тому числі і бюджетна, – це одна із найуспішніших реформ. І позитивні зміни сповна відчувають жителі Іллінецького району».