Сьогодні, 22 лютого, у приміщенні обласної державної адміністрації відбулось засідання колегії управління фізичної культури та спорту ОДА «Про підсумки роботи фізкультурно-спортивних організацій області та рейтинг з олімпійських та неолімпійських видів спорту в 2018 році. Про відзначення 10-ки кращих спортсменів і тренерів 2018 року».
У засіданні колегії взяли участь: заступник голови обласної державної адміністрації Олександр Крученюк, начальник управління фізичної культури та спорту ОДА Сергій Чернявський, заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк, а також голова комітету з фізичної культури і спорту ВМР Сергій Краєвський, голова відділення НОК України Павло Хникін.
На заході також були присутні кращі спортсмени та тренери області, ветерани фізичної культури і спорту, фахівці спортивної галузі.
На початку зустрічі присутні переглянули відеоролик про спортивні досягнення вінничан у 2018 році.
Звертаючись до присутніх з вітальним словом, Олександр Крученюк зазначив: «За підсумками минулого року, нам дійсно є що сказати і чим пишатися. Мене переповнює відчуття гордості за наших спортсменів. Наразі також є чимало досягнень у реалізації напрямків, спрямованих на підтримку і розвиток спортивної галузі області. Зокрема, протягом минулого року було проведено низку заходів для зміцнення матеріально-технічної бази та розбудови спортивної інфраструктури регіону. Лише за 2018 рік в області було збудовано 36 спортивних об’єктів різного спрямування. Варто підкреслити, що фізична культура і спорт залишається одним із основних пріоритетів роботи обласної влади».
Заступник голови ОДА також акцентував увагу на важливому значенні підтримки спортсменів та тренерів галузі, забезпечення належних та комфортних умов для досягнення ними високих результатів на змаганнях різних рівнів.
У ході засідання заступник начальника управління фізичної та спорту облдержадміністрації Олександр Олійник поінформував про підсумки роботи галузі у 2018 році та завдання на 2019 рік. Значна увага була приділена роботі фізкультурно-спортивних організацій області та ключовим пріоритетам розвитку фізкультурно-оздоровчої та спортивної роботи.
За словами Олександра Олійника, минулого року до фізкультурно-оздоровчої та спортивної роботи було залучено 313229 осіб, що відповідає рівню 2017 року. На Вінниччині цей показник перевищує середній рівень у державі.
«В області забезпечено розвиток 95 видів спорту, а саме: 28літніх олімпійських, 3 – зимових олімпійських, 46 неолімпійських видів спорту, а також18 видів спорту інвалідів. Загалом, протягом 2018 року до спортивної роботи в області було залучено 23259 осіб»,- зауважив Олександр Олійник. За словами посадовця, найбільш популярними серед населення Вінниччини є такі олімпійські види спорту як: футбол, до якого було залучено 6041 осіб; волейбол, у змаганнях з якого взяли участь 2697 спортсменів;легка атлетика, до якої залучено 1459 осіб, баскетбол - 1067 осіб, бокс – 1002 спортсмена, а також греко-римська боротьба – 994 особи.
Під час засідання значна увага була приділена заходам галузі спорту. Зокрема, протягом 2018 року в області проведено 423 спортивних заходи, включаючи 285 обласних фінальних змагань та 138 навчально-тренувальних зборів (НТЗ), у яких взяли участь близько 20 тис. осіб. За словами Олександра Олійника, минулого року здійснено 273 відрядження спортсменів на змагання всеукраїнського та 93 міжнародного рівнів, а також 105 відряджень на НТЗ всеукраїнського та міжнародного рівнів.
Крім цього, у м.Вінниці та в області проводилися чемпіонати України і всеукраїнські змагання з боксу, зі стрільби кульової, з веслування на байдарках і каное, а також з веслувального слалому, баскетболу, волейболу, хокею на траві, легкої атлетики, спортивної акробатики, шахів та інших видів спорту (47 змагань всеукраїнського і міжнародного рівнів).
Важливим напрямом роботи профільного управління є проведення щорічного оцінювання фізичної підготовленості населення Вінниччини. Так, минулого року в тестуванні взяли участь 21897 громадян області різного віку.
Пріоритетним завданням залишається розвиток спортивної інфраструктури регіону. Зокрема, на Вінниччині функціонує 4293 спортивних споруди, що на 34 споруди більше показника 2017 року.
«Загалом, протягом 2018 року в області збудовано 36 спортивних об'єктів,переважна більшість з яких – сучасні спортивні майданчики та майданчики з тренажерним обладнанням. Крім цього,за рахунок бюджетної програми 2017 року «Будівництво футбольних полів зі штучним покриттям в регіонах України», у 2018 році завершено будівництво семи об’єктів у Вінницькій області, а саме: шести майданчиків зі штучним покриттям 42х22м і сучасне футбольне поле 100х64м у м. Вінниці на території міського палацу дітей та юнацтва імені Лялі Ратушної», - зазначив Олександр Олійник.
Під час засідання посадовець також надав докладну інформацію з будівництва спортивних споруд в області, ознайомив присутніх зі статистикою щодо кількості дітей та молоді, залучених до занять в дитячо-юнацьких спортивних школах (ДЮСШ) та в спортивних клубах районів та міст області. За його словами, у спортивних клубах займаються 3690 дітей, що разом з ДЮСШ становить 10,67% до кількості дітей та молоді віком 6-18 років.
Минулого року до складу національної збірної команди України з літніх олімпійських видів спорту зараховано 202 вінничанина, з неолімпійських видів спорту – 274. За словами Олександра Олійника, кількість членів національної збірної команди держави від Вінницької області з року в рік є стабільною, що є підтвердженням якісної роботи провідних тренерів області.
Так, на сьогодні підготовлено 246 кандидатів у майстри спорту, 50 майстрів спорту Українита18 майстрів спорту України міжнародного класу, а також 4Заслужених майстра спорту України. Крім цього, 5 вінничан мають звання «Заслужений тренер України».
«Упродовж 2018 року забезпечено участь спортсменів області різних вікових груп у чемпіонатах світу та Європи, а також інших міжнародних змаганнях, під час яких вінничани вибороли 188 медалей різного ґатунку:65 – золотих, 62 – срібних, 61 – бронзових», - зауважив Олександр Олійник.
Розвиток галузі фізичної культури і спорту є одним із пріоритетних напрямків роботи обласної влади. Так, протягом 2018 року в зазначеній галузі були використані кошти в сумі267974 тис грн, в тому числі з державного бюджету – 41078,7 тис грн., що на 41,87 % більше, ніж у 2017 році. З обласного бюджету було виділено 78105,4 тис грн., що перевищує минулорічний показник на 25%.
Особливо важливе значення має підтримка спортсменів та тренерів Вінниччини. Зокрема, у 2018 році здійснено виплату 38 щомісячних стипендій від 1800 до 3700 грн. провідним спортсменам області на суму 916,8 тис.грн., а також здійснено виплату грошових винагород на суму 890 тис.грн.
Варто зазначити, що за підсумками державного рейтингу 2018 року, серед територіальних фізкультурно-спортивних організацій другої групи областей України область посіла II місце з олімпійських і I місце з неолімпійських видів спорту.
Під час засідання Олександр Олійник також презентував підсумки обласного рейтингу 2018 року серед фізкультурно-спортивних організацій області .
Важливим напрямком роботи профільного управління є забезпечення фізкультурно-оздоровчих та спортивно-масових заходів для населення області. Зокрема, минулого року Вінницьким обласним центром організовано та проведено 89 фізкультурно-оздоровчих заходів в яких взяли участь 76,38 тис. осіб.
Під час урочистого засідання колегії відбулось нагородження кращих спортсменів та тренерів області, а також фізкультурно-спортивних організацій, переможців обласного рейтингу.
За високі спортивні досягнення кращі спортсмени та тренери Вінниччини отримали Грамоти обласної державної адміністрації та обласної Ради, а також цінні подарунки.
Під час зустрічі Грамотами та кубками відзначили дитячі юнацько-спортивні школи – переможця та призерів Всеукраїнського рейтингу. Так, Вінницька обласна ДЮСШ стрільби посіла перше місце серед дитячо-юнацьких спортивних шкіл України другої групи. Друге місце належить Вінницькій обласній ДЮСШ «Колос» Всеукраїнського ФСТ «Колос».
Вінницька обласна СДЮСШОР з хокею на траві посіла третє місце серед спеціалізованих дитячо-юнацьких спортивних шкіл олімпійського резерву України другої групи.
За високі спортивні досягнення на змаганнях всеукраїнського та міжнародного рівнів кубком та грамотою профільного управління нагороджено Комітет по фізичній культурі та спорту Вінницької міської ради.
Грамотами та кубками також відзначили спортивні організації області, переможців та призерів обласного рейтингу 2018 року, а також рейтингу роботи з розвитку фізичної культури та спорту серед об’єднаних територіальних громад.
Під час колегії також оприлюднено підсумки обласного рейтингу 2018 року з видів спорту серед осіб з інвалідністю серед міст та районів Вінницької області. У трійці лідерів місто Вінниця, Барський район та місто Ладижин, які посіли І, ІІ та ІІІ місця відповідно.
Під час урочистого заходу 10 вінничан отримали посвідчення: «Заслужений тренер України», «Майстер спорту України міжнародного класу», «Майстер спорту України».